Porady

18. urodziny – jak je zorganizować?

• Zakładki: 14


Osiemnaste urodziny każdy obchodzi tylko raz i warto zrobić wszystko, aby zapadły w pamięć na całe życie. Doskonałym sposobem na to jest organizacja urodzinowej imprezy dla znajomych jubilata. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przygotowując spotkanie dla młodych ludzi.

Odpowiednie miejsce

Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybranie odpowiedniego miejsca na urodzinową zabawę. Jeśli impreza ma być niewielka, wówczas można przygotować domówkę. Jeżeli mieszkanie jest zbyt małe a gości będzie więcej, warto zarezerwować odpowiedni lokal. Najlepiej postawić na miejsce chętnie odwiedzane przez młodzież. Elegancka restauracja nadaje się na spotkanie rodzinne, ale nie sprawdzi w roli miejsca na zabawę młodzieżową. Jeśli 18. urodziny przypadają latem można też pokusić się o organizację uroczystości na świeżym powietrzu.

Wygodne menu

Impreza urodzinowa to najczęściej spotkanie rówieśników jubilata, dlatego też zamiast eleganckiego trzydaniowego obiadu i deseru lepszym rozwiązaniem jest podanie lekkich przekąsek w formie szwedzkiego stołu. Każdy z gości może swobodnie nakładać sobie drobne kanapki czy koreczki na talerz i jeść je siedząc przy stole lub chodząc po sali. Także napoje zarówno zimne jak i gorące powinny być dostępne dla każdego wtedy, gdy zechce się napić.

Tort

W Polsce tradycyjnym ciastem urodzinowym jest tort. Ciasto to musi nie tylko doskonale smakować i świetnie wyglądać, ale powinno być również ozdobione świeczkami, które jubilat ma zdmuchnąć. 18. urodziny nie mogą się obyć bez tego tradycyjnego ciasta. Torty na 18 dla chłopaków, jak i dla dziewczyn można upiec we własnym zakresie lub kupić w dobrej cukierni. 18. urodziny obchodzi się raz w życiu. Tego dnia jubilat świętuje przejście z wieku dziecięcego w dorosłość. Warto zadbać, aby przyjęcie urodzinowe było wspaniałe i zapadło w pamięć wszystkim uczestnikom.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *