Porady

4 atrakcje na przedszkolny bal karnawałowy

• Zakładki: 7


Bale karnawałowe to tradycja każdego przedszkola. Dzieci marzą o najpiękniejszych przebraniach a mamy głowią się co zrobić, aby malec był szczęśliwy i wyglądał doskonale. Podpowiadamy jakie atrakcje warto zorganizować, aby bal był niezapomniany

1. Konkurs na najpiękniejsze przebranie

Skoro dzieci wymyślają stroje, a mamy je przygotowują warto wyróżnić te, które są najładniejsze, najciekawsze lub najbardziej pomysłowe. W konkursie jury mogą stanowić opiekunki lub same dzieci. Zwycięzca powinien otrzymać małą nagrodę za wysiłek włożony w noszenie kostiumu.

2. Tańce połamańce

O tym, że na balu trzeba tańczyć wie każdy, nawet przedszkolak. Tym samym warto pozwolić dzieciom wyszaleć się podczas tańców połamańców. Przy okazji można zrobić konkurs na najlepszych tancerzy balu.

3. Malowanie twarzy

Choć wielu rodziców nie lubi pomalowanych twarzy swoich dzieci, to one wręcz kochają makijaż, do zrobienia którego wykorzystuje się farby do malowania twarzy. Wielką atrakcją balu karnawałowego będzie możliwość skorzystania z umiejętności animatorów, którzy upiększą buzie uczestników.

4. Karnawałowe pyszności

Żaden bal nie może obyć się bez, chociażby drobnego poczęstunku. Dlatego na stolikach powinny znaleźć się zdrowe, smaczne i karnawałowe przekąski. Do picia najlepiej podać wodę i soki. Natomiast do jedzenia najlepsze będą owoce i zdrowe słodkości.

Bal przebierańców to jedna z największych atrakcji w przedszkolu. Dzieci uwielbiają się przebierać. Kochają również malowanie twarzy, konkursy i możliwość tańczenia bez ograniczeń. Jeśli do tego znajdzie się coś pysznego do picia i jedzenia, to zabawa z pewnością będzie przednia.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
253 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *