Porady

Angielski online — z jakich źródeł korzystać? Podpowiadają eksperci ze szkoły Archibald!

• Zakładki: 5


Opanowanie języka angielskiego na poziomie komunikatywnym to dla wielu osób jeden z głównych celów. Najbardziej przystępną formą nauczania jest natomiast nauka przez Internet, gdzie do wyboru jest mnóstwo źródeł. Które z nich warto wykorzystać?

YouTube, czyli skarbnica wiedzy

Portal YouTube jest fantastycznym narzędziem dla wszystkich tych, którzy chcą podszkolić swój angielski poza tradycyjnymi lekcjami. To tam znaleźć można wiele materiałów wideo, zarówno lekcji jak i porad językowych oraz wskazówek jak skutecznie uczyć się języków obcych. Większość filmów stylizowanych jest na tradycyjne lekcje, podczas których nauczyciel tłumaczy zagadnienia gramatyczne i inne aspekty języka. To szansa na poznanie nowego słownictwa i gramatyki oraz prawidłowej wymowy.

Seriale i radio

Do rozwijania słownictwa i umiejętności rozumienia ze słuchu języka angielskiego przydadzą się angielskie media. Może to być radio lub podcasty, ale świetnym rozwiązaniem będą również seriale. W ten sposób bowiem łączy się przyjemne z pożytecznym, a angielski online może zostać opanowany znacznie szybciej. Dużym plusem jest fakt, że wszystkie te media dostępne są na wyciągnięcie ręki i z wielu z nich można korzystać nieodpłatnie.

Nauka na kursie online z lektorem

Źródeł do nauki angielskiego przez Internet jest wiele, ale warto wiedzieć, że to właśnie nauka z lektorem na kursie online może przynieść najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Wszystko to dzięki temu, iż podczas wirtualnej lekcji  – tak jak na zajęciach prowadzonych w sali lekcyjnej – istnieje możliwość interakcji, a lektor może na bieżące korygować błędy i tłumaczyć zagadnienia budzące wątpliwości. Szkoły językowe ponadto oferują usystematyzowaną i kompleksową naukę – programy kursów są opracowywane przez metodyków, dostosowane do poziomów zaawansowania słuchaczy w grupie. Warto więc, spróbować swoich sił właśnie w formie nauki przez Internet pod okiem doświadczonego lektora.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *