Domowe zacisze

Automatyka do bram — jakie to produkty? Odpowiadają eksperci z firmy Beninca!

• Zakładki: 47


Automatyka do bram to rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne życie. Dzięki niej nie musisz wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramę wjazdową czy garażową. Wystarczy jedno kliknięcie na pilocie lub smartfonie, aby brama otworzyła się automatycznie. Automatyka do bram zapewnia komfort, bezpieczeństwo i wygodę, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Jakie rodzaje automatyki do bram są najczęściej wykorzystywane i do czego?

Napędy do bram przesuwnych

Ten rodzaj automatyki stosowany jest głównie do bram przesuwnych, które otwierają się na bok. Napęd jest zamontowany wzdłuż bramy i porusza się po specjalnych prowadnicach. Napędy do bram przesuwnych są wytrzymałe, ciche i skuteczne. Pozwalają na płynne i bezproblemowe otwieranie i zamykanie bramy.

Napędy do bram skrzydłowych

Jeśli masz bramę skrzydłową, automatyzacja jest również możliwa. Napędy do bram skrzydłowych montuje się na kolumnach bocznych bramy i poruszają się wraz z jej otwieraniem i zamykaniem. Automatyzacja bramy skrzydłowej zapewnia łatwy dostęp i wygodę, eliminując potrzebę ręcznego otwierania i zamykania bramy.

Napędy do bram segmentowych

Bramy segmentowe są popularne w garażach, a automatyzacja tych bram zapewnia wygodne i płynne otwieranie i zamykanie. Napędy do bram segmentowych są zwykle zamontowane na suficie garażu i poruszają się po prowadnicach. Dzięki nim możemy komfortowo wjechać i wyjechać z garażu, bez konieczności wysiadania z samochodu.

Systemy sterowania

Oprócz napędów istotnym elementem automatyki do bram są systemy sterowania. Mogą to być piloty, które umożliwiają zdalne otwieranie i zamykanie bramy, czy panele sterujące zamontowane na ścianie. Obecnie coraz częściej stosowane są również systemy sterowania zdalnego za pomocą smartfonów. Dzięki nim możemy kontrolować bramę z dowolnego miejsca, korzystając z aplikacji na naszym telefonie.

Warto wspomnieć, że automatyka do bram może być także wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu, fotokomórki czy lampy oświetlające. Czujniki ruchu reagują na zbliżające się pojazdy lub osoby i automatycznie otwierają bramę. Podobne działanie mają również komórki. Inne urządzenia stosowane w bramach to również domofony.

Automatyka do bram obejmuje wiele produktów, które znacznie ułatwiają codziennie korzystanie z różnego rodzaju bram. Automatyka poza tym może mieć inne równie potrzebne funkcje.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
132 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *