Porady

Buty nie na sezon a na lata? Z odpowiednim impregnatem to możliwe!

• Zakładki: 10


Kupujesz wymarzone buty skórzane, zamszowe, syntetyczne lub nubukowe i po jednym sezonie nie nadają się do dalszego użytku? To dosyć częsty problem tych, którzy zapominają o regularnym stosowaniu impregnatu do butów. Tymczasem to najprostszy sposób, aby buty na jeden sezon stały się butami na długie lata.

Dlaczego warto stosować impregnat do butów?

Dla zachowania dobrej kondycji butów nie wystarczy ich oczyszczanie z błota czy śladów rozsypywanej zimą soli. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie ich przed przemakaniem i osiadaniem kurzu oraz brudu. Zabiegi te są szczególnie ważne w okresie jesieni i zimy. Powłoka ochronna wytworzona przez impregnat do butów sprawia, że stopa może swobodnie oddychać. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że buty, które nasiąkną wodą, utrudniają swobodną cyrkulację powietrza. Stopy zaczynają się pocić i zamiast czuć komfortowe ciepło – jest ci zimno!

Jaki impregnat do butów wybrać?

Każde obuwie wymaga impregnowania. Nie musisz wykonywać zabiegów od razu po zakupie. Nowe buty są właściwie zabezpieczone. Wystarczy jednak kilka deszczowych lub śnieżnych dni, aby na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych i regularnego czyszczenie tę pierwotną powłokę zlikwidować. Wówczas z pomocą przychodzi impregnat! Najwygodniejszy w stosowaniu jest preparat w sprayu. Wystarcz spryskać oczyszczoną powierzchnię i poczekać aż wyschnie, aby na bucie wytworzyła się warstwa skutecznie chroniąca przed wilgocią, a jednocześnie zapewniała swobodną cyrkulację powietrza.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą DAKOMA sp. z.o.o.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *