Ciekawe Rozwiązania

Chemiczne oczyszczalnie ścieków – czy warto w nie inwestować?

• Zakładki: 19


Zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków przewyższa tradycyjne szambo. Sprawdźmy, czy to się opłaca.

Działanie oczyszczalni biologiczno – chemicznej

Zasada jest podobna jak w przypadku przydomowej oczyszczalni biologicznej. Różnica polega na tym, że poza procesami gnilnymi z udziałem bakterii tlenowych i beztlenowych, dochodzi tu jeszcze działanie siarczanu żelaza (PIX112), który usuwa ze ścieków związki fosforanów.

Do komory napowietrzania bakterii co 5 minut trafia 1 kropla substancji PIX12. Nagromadzony fosfor nie przedostaje się do oczyszczonej wody, lecz odkłada się i czeka na opróżnienie pierwszego zbiornika oczyszczalni, które musi się odbywać, podobnie jak w przypadku każdej innej przydomowej oczyszczalni ścieków, co 9 miesięcy.

Koszty chemicznej oczyszczalni ścieków

Chemiczne oczyszczanie ścieków to sposób na sprawne i bezproblemowe pozbywanie się nieczystości w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia domu do sieci kanalizacyjnej. Systemy te sprawdzają się świetnie zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak również w większych budynkach mieszkalnych lub użytkowych.

Cena zakupu materiałów do montażu takiej oczyszczalni uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość zbiornika. Należy dostosować go do ilości użytkowników lokalu. Im mniej osób w domu, tym mniej zapłacisz za materiały. Podobnie koszt montażu będzie się różnił w zależności od rodzaju gruntu.

Aby uzyskać szczegółową wycenę dostosowaną do Twoich oczekiwań i warunków, skontaktuj się z firmą Bioeden. Zadzwoń lub wyślij maila, by uzyskać kosztorys, a także wsparcie przy ewentualnych trudnościach z wyborem optymalnego rodzaju oczyszczalni ścieków.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *