Ciekawe Rozwiązania

Cięcie laserem

• Zakładki: 31


Cięcie laserem to bardzo ceniony sposób niezwykle precyzyjnej obróbki, dzięki której można uzyskać wzory wycięte co do milimetra. Wycinanie laserowe maksymalizuje i optymalizuje procesy produkcyjne w każdej firmie.

Cięcie laserem – co je charakteryzuje?

Cięcie laserem to proces polegający na tym, by rozdzielić materiał z wykorzystaniem wiązki laserowej, jaka jest mocno skoncentrowana na jednym punkcie. Nieprzypadkowo wielu specjalistów uważa cięcie laserowe za najdokładniejsze, niezależnie od tego, jaki materiał poddawany jest obróbce. W zdecydowanej większości przypadków cięcie laserowe używane jest do metalu.

Jaki rodzaj cięcia laserowego?

Cięcie laserem można wykonywać na kilka różnych sposobów. Wśród najbardziej znanych technik wyróżnić można wypalanie, sublimację czy topnienie materiału. Oczywiście, to jakie rozwiązanie jest najbardziej odpowiednie, zależy od konkretnego zadania. Jeśli tego nie wiemy, powinniśmy zapytać o to specjalistów, który polecą rozwiązanie dopasowane zarówno do konkretnego materiału, jak i pożądanego wzoru.

Najważniejsze, aby cięcie było maksymalnie precyzyjne, gdyż im bardziej wygładzone krawędzie, tym brak konieczności dodatkowej obróbki. Równie ważne jest ograniczenie ryzyka straty materiałów, na co wpływ ma właśnie precyzja. Zapewnia to bardziej ekonomiczne wykorzystanie materiału i zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia. Poza tym istotna jest wysoka powtarzalność, co pozwala tworzyć wielokrotnie te same wzory, nawet  najbardziej skomplikowane. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą New Cut

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
264 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *