Ciekawe Rozwiązania

Cmentarz internetowy – jak to działa?

• Zakładki: 16


Cmentarz internetowy to serwis, który pozwala zachować pamięć o osobach zmarłych. Jest to rozwiązanie, które stanowi rozwiązanie problemów w zakresie przekazywania kolejnym pokoleniom informacji na temat dalszych i bliskich zmarłych. Warto bowiem mieć świadomość, że coraz częściej spotykamy się z sytuacją, w której osoby młode nie mają pojęcia o osobach zmarłych ze swoich rodzin. Co więcej, wirtualne nagrobki bliskich znajdują się w jednym miejscu niezależnie od tego gdzie zmarli, czy gdzie żyli. Umożliwia to przekazywanie kolejnym pokoleniom informacji na temat członków rodziny, których nie ma już wśród nas. 

Dlaczego warto skorzystać z cmentarza internetowego?

Za skorzystaniem z cmentarza internetowego przemawia przede wszystkim możliwość zachowania pamięci o osobach zmarłych. Co więcej, do serwisu można wprowadzić zarówno osoby bliskie, jak i siebie samych, a co za tym idzie stworzyć własny nekrolog, czy zamieścić informacje, które chcielibyśmy przekazać po śmierci naszym bliskim. W tym przypadku wysyłany jest do nich mailing, który może zawierać treści, których nie zdążyliśmy lub nie chcieliśmy przekazać jeszcze za życia. Warto również zwrócić uwagę, że serwis udostępnia możliwość złożenia kwiatów, czy zapalenia zniczy naszym bliskim, co będzie stanowiło wyraz pamięci.

Podsumowując należy stwierdzić, że cmentarz internetowy to nowatorska usługa, która z pewnością w przyszłości zyska coraz więcej zwolenników. Przygotowana została przez firmę Wirtualny Cmentarz, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *