Porady

Co ile wymieniać filtr oleju?

• Zakładki: 21


Każdy kierowca, który chce maksymalnie wydłużyć żywotność silnika swojego samochodu, pamięta o regularnej wymianie oleju silnikowego. Niestety część osób zapomina, że wymieniać należy również filtr oleju. Dowiedz się, kiedy najlepiej zamienić stary filtr na nowy.

Filtr oleju – co warto o nim wiedzieć? 

Zadaniem filtra jest oczyszczanie oleju z różnego rodzaju zabrudzeń, które pojawiają się w trakcie pracy silnika. Warto mieć na uwadze to, że olej silnikowy pełni wiele funkcji. Nie tylko zapewnia odpowiednie smarowanie pomiędzy komponentami silnika, lecz także schładza go oraz czyści. W oleju zawarte są różnego rodzaju dodatki, których cząsteczki dbają o czystość jednostki napędowej. Właśnie dlatego zastosowany filtr oleju powinien być najlepszej klasy, aby zawsze zapewniać dostęp do świeżego oleju. Jeśli chodzi o wybór wysokiej jakości filtrów olejowych, na pewno warto zwrócić uwagę na Mann filter. Produkty marki Mann cieszą się na całym świecie ogromnym zaufaniem, zarówno wśród właścicieli warsztatów samochodowych, jak i amatorów samodzielnych napraw. 

Kiedy wymienić filtr oleju? 

Jeśli chcemy zadbać odpowiednio o silnik samochodu, powinniśmy wymieniać filtr oleju przy okazji wymiany oleju silnikowego. W przypadku części pojazdów będzie to dystans 10-15 tys. km, natomiast w nowszych modelach – ok. 30 tys. km. Pamiętajmy jednak, że jeśli samochód wykorzystywany jest do ciężkich prac lub jest on mocno eksploatowany, zarówno filtr, jak i olej należy wymieniać częściej. Niezależnie jednak od tego, do jakich celów wykorzystywane jest dane auto, zasługuje na komponenty najwyższej klasy, takie jak Mann filter. Ta niemiecka marka znana jest ze swojej precyzji i produkcji części wyłącznie cechujących się najwyższym stopniem wydajności. Dzięki temu filtry Mann są w stanie chronić silnik przed zanieczyszczeniami przez długi czas.  Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje – najlepszeoleje.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *