Porady

Co zabrać na survival? Podstawowe narzędzia survivalowe

• Zakładki: 36


Tej wiosny szykujesz się na swoją pierwszą survivalową przygodę? Pora zacząć zbierać wyposażenie survivalowe na wyprawę. Gadżety, takie jak noże, latarki i krzesiwa, mają za zadanie ułatwić Ci zadanie. Pamiętaj jednak, że ogranicza Cię ciężar i pojemność Twojego plecaka. Nie ma jednego, uniwersalnego zestawu 6 rzeczy, które warto zabrać ze sobą na survival. Są jednak narzędzia survivalowe, które każdy początkujący survivalowiec lub bushcraftowiec powinien mieć w swoim ekwipunku.

Survival dla początkujących – 6 rzeczy niezbędnych podczas wyprawy

Przygotowaliśmy listę podstawowego wyposażenia i narzędzi survivalowych. Zestawienie zawiera najważniejsze elementy ekwipunku dla początkujących, którzy próbują swoich sił w survivalu i chcą poczuć zew prawdziwej przygody w terenie.

Scyzoryk albo ostry nóż survivalowy

Każdy, kto choć raz był na survivalowej wyprawie, zgodzi się, że dobry scyzoryk to połowa sukcesu w lesie. Podobnie nóż – najlepiej ostry, porządny, wykonany ze stali nierdzewnej. Narzędzie tnące przyda się w pracach obozowych: do budowy schronienia tymczasowego czy przygotowania posiłku. Nóż jest  też niezastąpiony w sytuacjach awaryjnych.

Apteczka pierwszej pomocy

Najgorsze, co może nam się przydarzyć w trakcie wyprawy, to choroba lub zranienie. Dlatego podręczna apteczka to podstawowy sprzęt do survivalu. Bandaże, środki odkażające, plastry, waciki, plastry na odciski, tabletki przeciwbólowe, aktualnie przyjmowane leki – wszystko to może być potrzebne w trakcie eksploracji lasu. Zawsze spakuj do plecaka opatrunki i podstawowe leki. Przezorny zawsze ubezpieczony, prawda?

Latarka dla lepszej widoczności

Nawet jeśli nie planujesz noclegu w dziczy, przyda Ci się dobra latarka. Najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczna „czołówka”, czyli latarka czołowa na pasku. Ułatwi Ci poruszanie się po zmroku, ale też w miejscach, gdzie gęsto rosnące drzewa ograniczają światło i w jaskiniach. 

Akcesoria nawigacyjne

Lokalizator GPS, mapa, kompas albo busola to podstawa Twojego ekwipunku survivalowego. Dzięki nim odnajdziesz drogę nawet na nieznanym obszarze. Nie opieraj swojej orientacji w terenie na lokalizacji z telefonu. Bateria może się wyczerpać, a Ty zostaniesz w lesie bez żadnego kierunkowskazu.

Naczynia do jedzenia i picia

Podczas marszu zużyjesz dużo energii, dlatego musisz zabrać ze sobą zapas jedzenia. Aby mieć je na czym podgrzać i zjeść, zaopatrz się w aluminiowe naczynie i manierkę lub termos

Źródło ognia – zapałki, zapalniczka, krzesiwo

Na wyprawie będziesz potrzebować czegoś, na czym można podgrzać jedzenie, zagotować wodę albo co pozwoli się ogrzać. Zabierz ze sobą zapalniczkę, zapałki (te mogą łatwo zamoknąć) albo krzesiwo i rozpałkę.

Gotowy/gotowa na swoją pierwszą wyprawę?

Artykuł powstał przy współpracy z Morowo.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
114 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *