Domowe zacisze

Czym jest króciak i gdzie się go stosuje?

• Zakładki: 14


Króciec, zwany też mimośrodem jest jednym z elementów instalacji, dzięki któremu możliwe jest właściwe i solidne podłączenie misy WC do kanalizacji. Jest on wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego, a w jego wnętrzu znajduje się mufa, określana też mianem uszczelki wargowej. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające skutecznie łączyć poszczególne elementy armatury WC z kanalizacją.

W króciaku zauważyć można, że końce elementu są przesunięte względem siebie, jak na zdjęciu https://www.plastmetix.pl/product/image/1606-krociak-wc-mimosrod.html co jest dużym ułatwieniem podczas montażu toalety, gdzie występuje różnica między wyjściem pomiędzy muszlą toalety i rurą znajduje się na nieco innym poziomie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

W sklepach dostępne są produkty różnego typu. Dlatego wybierając odpowiedni wariant trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jakich? Najważniejsza jest jakość wyrobu, doskonale, jeśli będzie to tworzywo sztuczne dobrej klasy, co zapewni odporność na uszkodzenia. Bezawaryjność jest tu najważniejsza. Ponadto koniecznie trzeba zwrócić uwagę na długość elementu, aby wystarczyła ona na połączenie poszczególnych elementów było możliwe. Kolejną kwestią jest średnica, aby króciec pasował do średnicy rury w kanalizacji oraz wylotu, znajdującego się po stronie muszli toalety.

Wykorzystanie do połączenia króciaka niesie ze sobą jeszcze jedną korzyść – dobrze dopasowane i zamontowane będa wyglądały estetycznie, co jest naprawdę dużą zaletą.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PLASTMETIX – producent, hurtownia rur PCV i armatury sanitarnej https://www.plastmetix.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *