Porady

Czym odkamienić ekspres?

• Zakładki: 8


Korzystanie z czajnika lub ekspresu do kawy wymaga regularnego usuwania z niego osadu z kamienia. Jak się za to zabrać? Czym najlepiej odkamieniać ekspres? Lepiej postawić na domowe sposoby czy profesjonalne odkamieniacze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Domowe sposoby na odkamienianie czy odkamieniacze?

Na pewno znasz domowe sposoby na odkamienianie czajnika lub ekspresu do kawy. Kwasek cytrynowy i ocet potrafią usunąć najbardziej uporczywe plamy z kamienia. Jednak producenci ekspresów najczęściej wskazują najlepszy sposób odkamieniania w instrukcji urządzenia. Aby uniknąć problemów ze sprzętem, najlepiej będzie postawić na zalecane przez producenta środki do odkamieniania ekspresu. Najczęściej są to odkamieniacze w tabletkach, w płynie lub w proszku. Dzięki nim bezpiecznie i skutecznie usuniesz cały kamień zalegający w ekspresie.

Co zawiera odkamieniacz do ekspresu?

Odkamieniacz to środek chemiczny, który pozwala na niezwykle skuteczne usunięcie kamienia z ekspresu. Najczęściej odkamieniacze zawierają w swoim składzie kwas amidosulfonowy (sprzedawany w postaci proszku lub tabletek, na sucho nie ma właściwości żrących) albo większe stężenie kwasu cytrynowego z dodatkami, które zwiększają szybkość działania środka. Tego typu preparaty uporają się nawet z najgorszym osadem z kamienia. Stosowanie rekomendowanych środków ogranicza też ryzyko utraty gwarancji od producenta w przypadku awarii sprzętu.

Artykuły chemii gospodarczej i nie tylko znajdziesz w sklepie Chemia Łódź!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *