Zdrowie

Dlaczego bliznowce warto leczyć hirudoterapią (przystawianiem pijawek)?

• Zakładki: 97


Bliznowiec stanowi problem estetyczny, który może druzgocąco wpływać na pewność siebie i samoocenę. Charakteryzuje się zgrubiałą zmianą skórną, pojawiającą się w obszarze wcześniejszej rany. Leczenie tego schorzenia jest wyzwaniem, ponieważ tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jedną z alternatywnych opcji, która jest w stanie przynieść pewną poprawę, stanowi hirudoterapia.

Niekonwencjonalne, ale skuteczne niwelowanie bliznowców – hirudoterapia

Osobom zmagającym się z bliznowcem może przynieść ulgę hirudoterapia – innowacyjna, a zarazem tradycyjna, prastara metoda, która obejmuje upuszczanie krwi poprzez przystawianie pijawek do skóry. Te małe stworzenia wbijają się w ciało, wprowadzając lecznicze hirudozwiązki do krwiobiegu.

Uwaga! Zaleca się skonsultowanie z lekarzem możliwości zastosowania hirudoterapii w leczeniu bliznowca.

Przystawianie pijawek na bliznowce a badania naukowe

Obecnie brakuje jednoznacznych naukowych dowodów potwierdzających skuteczność tej terapii w przypadku bliznowców, natomiast wstępne badania wskazują na obiecujące rezultaty:

Przeprowadzono analizę przypadku trzydziestoletniej pacjentki z bliznowcem nad kolanem, który nie reagował na konwencjonalne metody leczenia. Zastosowano terapię pijawkową, składającą się z czterech serii zabiegów przeprowadzanych co dwadzieścia dni. Już po trzecim zaobserwowano wyraźną redukcję wielkości i nasilenia blizny, a po czwartej sesji bliznowiec… kompletnie zniknął! Rok po zakończeniu terapii nie odnotowano nawrotu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *