Ciekawe Rozwiązania

Dlaczego posiadanie oczyszczalni ekologicznej się opłaca? Sprawdź!

• Zakładki: 14


Nieważne, czy jesteś właścicielem małego domku jednorodzinnego, czy większego gospodarstwa, w którym mieszka kilka rodzin. Jeśli nie posiadasz kanalizacji, a zamiast tego szambo to pewnie wiesz, że koszty wywozu ścieków są stosunkowo drogie. Z domową oczyszczalnią ekologiczną raz na zawsze możesz pozbyć się tego problemu, a cała inwestycja zwróci się już po 2 latach.

Obsługa szamba na działce – kosztowna i mało wygodna

To prawda, że szambo na działce generuje nie tylko dodatkowe koszty, związane z wywozem ścieków, ale także nieprzyjemności, gdy okazuje się być nieszczelne lub gdy nieprzyjemny zapach wydostaje się na zewnątrz. Niestety wciąż wiele działek w Polsce nie może być podłączona do ogólnej sieci kanalizacyjnej, czego wynikiem jest tak duża liczba szamb na naszych działkach.

Wywóz ścieków z szamba to kilkaset złotych, które trzeba poświęcić co najmniej raz na kwartał, a czasem częściej. Jakie inne rozwiązanie lub alternatywę dla działającego szamba wybrać, by nieco ułatwić sobie obsługę szamba?

Domowa oczyszczalnia ekologiczna – to się opłaca!

Choć domowa oczyszczalnia ekologiczna kojarzy się z dużą i skomplikowaną inwestycją to w praktyce wcale nie oznacza dużych zmian na działce. Całą instalację przeprowadzają fachowcy, a dzięki niej Twoje szambo staje się praktycznie bezobsługowe. Co więcej wodę ze ścieków, w postaci oczyszczonej możesz wykorzystać do podlewania ogrodu. Z tej opcji skorzystało już wiele osób, by wykorzystać posiadane szambo do celów praktycznych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bio Eden – przydomowe biologiczne oczyszczalnie

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *