Porady

Dlaczego warto stworzyć własny kurs online?

• Zakładki: 6


Jesteś specjalistą w swojej branży? Od lat prowadzisz skuteczne kampanie marketingowe? A może jesteś znakomitym testerem oprogramowania? Bez względu na branżę, w jakiej pracujesz, możesz stworzyć własny kurs online. Dzieląc się wiedzą, zyskujesz więcej niż pasywny dochód. Dowiedz się, dlaczego warto tworzyć kursy online!

Własny kurs online – dodatkowe źródło dochodu

Osoby, które poświęcają się tworzeniu kursów online, robią to przede wszystkim dla pieniędzy. Nic dziwnego – tworząc własny kurs online, możemy liczyć na zyski w przyszłości. Co ciekawe, dochody dla autorów kursów zaliczamy do pasywnych. Oznacza to, że raz przygotowany kurs jest źródłem dochodów w przyszłości bez konieczności dalszego wkładu pracy. Kursy online są więc znakomitym sposobem na dywersyfikację zarobków i stanowią skuteczne zabezpieczenie finansowe na trudniejsze czasy.

Kursy online sposobem na budowanie marki osobistej

Być może od jakiegoś już czasu starasz się zbudować markę osobistą. Stworzenie kursu online jest znakomitym sposobem na wzmacnianie swojej marki. Dzieląc się wiedzą, budujesz zaufanie i stawiasz się w roli eksperta – zachęcasz także do skorzystania z innych Twoich usług. Możesz więc taki kurs zastosować w sprzedaży krzyżowej lub wykorzystać do zwiększania zasięgów w mediach społecznościowych.

Do korzyści z tworzenia własnych kursów online zaliczyć można również rozwój osobisty. Sztuka tworzenia kursów online wymaga poszerzenia takich kompetencji, jak poprawa jakości treści, nauka programów graficznych czy sztuki przemawiania przed publicznością. Z powodzeniem możemy je wykorzystać w późniejszej pracy lub w dalszych, innych projektach, np. w prowadzeniu vloga.

Jeśli chciałbyś samodzielnie stworzyć kurs online – zdobądź wiedzę u Magdaleny Pawłowskiej na magdalenap.com.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *