Porady

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie jeździeckie? Poznaj opinie specjalistów z Rancha Ulinia!

• Zakładki: 10


Konie to zwierzęta, które towarzyszyły człowiekowi od zarania dziejów. Obecnie nie są już wykorzystywane do pracy, a w większym stopniu umożliwiają realizowanie pasji, jaką jest jeździectwo. Sportu tego spróbować może każdy, dlatego też wiele stadnin organizuje między innymi kolonie jeździeckie dla młodych. Czy warto zapisać dziecko na taki obóz?

Jak wyglądają kolonie w siodle?

Na takich obozach jak kolonie jeździeckie dzieci mają zapewnione wiele udogodnień. Zwykle w ofercie znajduje się przede wszystkim nocleg, pełne wyżywienie oraz opieka wykwalifikowanych pedagogów. Nie brakuje także najważniejszego punktu programu, czyli nauki jazdy konnej. Lekcje trwają zwykle godzinę lub dwie i odbywają się każdego dnia. Wiele zależy od wariantu wybranego turnusu. Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy warto posyłać dziecko, które nie ma żadnego doświadczenia w jeździe. Odpowiedź brzmi — oczywiście! Jest to bowiem szansa nie tylko na opanowanie nowej umiejętności, ale i ogrom zabawy. Wiele ośrodków oferujących jeździeckie kolonie i podobne obozy zapewnia znacznie więcej atrakcji, które zawsze dopasowane są do wieku dzieci biorących w nich udział.

Zalety obozów konnych

Nie da się ukryć, iż konie są zwierzętami szczególnie lubianymi przez dzieci. Decyzja o wysłaniu dziecka na obóz konny może więc rozbudzić w nim pasję, która nierzadko potrafi przetrwać również w dorosłości. Wielu hodowców koni zaczynało bowiem swoją przygodę właśnie w dzieciństwie. Zalet, jakie wiążą się z zapisaniem dziecka na kolonie jeździeckie, jest dużo więcej. Wśród nich można wymienić przede wszystkim fakt, iż jest to bardzo zdrowa forma aktywności. Wszystko przez to, iż odbywa się na świeżym powietrzu. Będzie to szczególnie korzystne dla milusińskich na co dzień mieszkających w dużych i zatłoczonych miastach. Innym plusem jest nauka odpowiedzialności. Obozy to nie tylko sama jazda, ale także opieka nad zwierzęciem. W trakcie trwania turnusu uczestnicy mają również możliwość zwiedzania wyjątkowych okoliczności przygody z uwagi na atrakcyjne położenie stadnin. Co więcej, bliski kontakt z koniem uspokaja, zwiększa pewność siebie i poprawia ogólne samopoczucie. Jest to więc idealna szansa na rozwój intelektualny, ale i fizyczny dziecka.

Kolonie jeździeckie są wspaniałą szansą dla dzieci. Szansą nie tylko na przyjemne spędzenie czasu wśród majestatycznych zwierząt, ale i na korzystny dla nich rozwój.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *