Domowe zacisze

Dobre garnki, czyli jakie? Wyjaśniają eksperci z firmy Gerlach

• Zakładki: 31


Choć wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że garnki to podstawa każdej kuchni, ich wybór najczęściej sprawia nam wiele kłopotu. Ufamy poleceniom znajomych, prosimy wujka Google o wskazanie dobrych garnków, a i tak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z otrzymanych odpowiedzi. Dobre garnki to garnki dopasowane do potrzeb danej osoby, wykonane z trwałych materiałów, bezpieczne dla zdrowia, a ponadto, o czym wiele osób zapomina, wpisujące się w styl życia. Dowiedz się, jakie cechy powinny mieć dobre garnki, by wiedzieć, czego tak naprawdę szukać. 

Wybierając garnki, nie należy ufać internetowym rankingom. Dlaczego? To, co sprawdza się w przypadku ogółu, niekoniecznie spełni twoje potrzeby. Po co ci polecany zestaw garnków, składający się z 24 elementów, gdy mieszkasz sama lub tylko z partnerem/partnerką, a w ciągu tygodnia stołujecie się w mieście? Czy malutki zestaw dwóch garnków i małej patelni będzie odpowiedni, gdy musisz gotować dla 5 osób, a każdy z nich ma inne zachcianki kulinarne? Polecane miedziane garnki rzeczywiście są przepiękne, ale nie nadają się do mycia w zmywarce, a ty przez kilka miesięcy na nią zbierałeś nie po to, by wracać do zmywania ręcznego. 

Jak wybrać najlepszy garnek do swojej kuchni?

Zacznij od określenia swoich potrzeb i preferencji, dzięki temu będziesz wiedzieć, o jakich typach garnków w ogóle nie myśleć i jakie materiały skreślić z listy zainteresowania. Od razu podpowiadamy, że bezpiecznym wyborem są garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które współpracują z wszystkimi typami kuchenek i mogą być używane w zmywarce, a także w piekarniku, jeśli w całości wykonane są ze stali lub mają odpinane rączki.  Przed zakupem musisz zdecydować o rozmiarze garnka i jego kształcie. Ma to związek z wielkością twojej kuchni i płyty grzewczej. Nie zapominaj również o budżecie. Garnki są inwestycją i bez wątpienia muszą być dobrej jakości, ale nie chodzi o to, by się na nie zapożyczać czy też spłacać latami. Garnki Gerlach  mają znakomity stosunek jakości do ceny, a ponadto przemawia za nimi blisko 260-letnia historia firmy.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *