Zdrowie

Domowe sposoby na przeziębienie u dziecka

• Zakładki: 272


Jesienny okres przejściowy, kiedy jest już za zimno na chodzenie w bluzie, ale jeszcze trochę za wcześniej na wyciągnięcie z szafy grubej kurtki zimowej, bywa zdradliwy. To właśnie wtedy dziecko spędzające czas na dworze może się przeziębić i natychmiast poczuć gorzej. Jak mu pomóc szybko, skutecznie i przyjemnie? Oto domowe sposoby na przeziębienie u dziecka, które podpowiedziałaby Ci nawet babcia!

Naturalne sposoby na przeziębienie u dzieci – mleko, masło i miód

Szukasz tego, co skuteczne na przeziębienie dziecka, a przy okazji smaczne? Naszą pierwszą propozycją jest tradycyjne ciepłe mleko z masłem i miodem. Wystarczy pełny kubek mleka, łyżka słodkiego miodu wielokwiatowego i łyżka masła: osełkowego bądź klarowanego. To doskonały napój na koniec dnia, a także na poranną rozgrzewkę. Miód łagodzi ból gardła i kaszel suchego typu.

Smaczne sposoby na przeziębienie u dziecka – miód i cytryna

Alternatywne, równie korzystne dobre sposoby na przeziębienie to podawanie kilka razy dziennie napoju z miodu i cytryny. Tutaj na litr wody daje się kilka plasterków cytrusa i trzy łyżki miodu. Napój odstawia się na kilka godzin, a przed podaniem dziecku delikatnie podgrzewa.

Sprawdzone sposoby na przeziębienie u dzieci – malina, aronie

Ostatnia pyszna propozycja na zwalczenie przeziębienia u dziecka opiera się na malinach lub aroniach. Owoce w formie surowej oraz świeże soki z nich są nieocenionym źródłem naturalnej witaminy C. To sprawia, że łagodzą objawy infekcji i wspomagają odporność. Do czego je dodać? Do mleka, herbaty, kaszki, budyniu. Dziecko może też zajadać je prosto z miseczki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
359 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *