Porady

Domy modułowe – jakość w dobrej cenie

• Zakładki: 8


Jeżeli nie chcecie mieszkać w mieszkaniu i zamierzacie spełnić swoje marzenia o domu, nie musicie wcale czekać długo i już w dwa tygodnie może powstać Wasz dom. Wystarczy tylko zdecydować się na domy modułowe, które powstają z kilku gotowych elementów. Co warto wiedzieć na ich temat?

Domy modułowe – dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Domy modułowe to domy całoroczne, które wyróżniają się funkcjonalnością, niskimi kosztami utrzymania, ale też estetyką. Takie domy wykonane są z prefabrykatów, które wytwarzane są na specjalne zamówienie w fabrykach. Do ich produkcji stosuje się nowoczesne technologie. Dzięki temu są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Takie domy najczęściej osadza się na drewnianych elementach konstrukcyjnych, ale można również zastosować technologię szkieletową. Aby zyskać jeszcze większą trwałość bardzo często stosuje się wodoodporne płyty. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że tego typu konstrukcję należy zamontować na fundamentach. Gdy moduły powstaną w fabryce zostają przetransportowane na działkę budowlaną. Producenci domów modułowych oferują naprawdę ciekawe projekty, które wyróżniają się designem, a także trwałością. 

Z czego można wykonać dom modułowy?

Domy modułowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Mogą być to konstrukcje drewniane, które wykończone są od zewnętrznej strony wodoodporną płytą OSB. Takie rozwiązanie jest najtańsze. Można także postawić na kontenery stalowe. Droższe, ale bardziej wytrzymałe są modele wykonane z keramzytobetonu. Ten materiał ma naprawdę świetne właściwości termoizolacyjne. Co ciekawe, poszczególne techniki można łączyć. Jeżeli chcecie, by Wasz dom był jeszcze trwalszy i miał jeszcze lepsze parametry techniczne, to powinniście postawić na moduły ze wzmocnionego PVC. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domy Modułowe.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *