Porady

Jak ćwiczyć wymowę angielskich słówek? O skutecznych metodach opowiadają specjaliści ze szkoły językowej Archibald

• Zakładki: 8


Z jednej strony zbyt duże przywiązywanie uwagi do poprawnej wymowy jest przyczyną bariery mówienia u wielu osób. Z drugiej zaś strony duże błędy mogą wywoływać wiele nieporozumień lub znacząco ograniczać nam możliwość komunikowania się w języku angielskim. Jak ćwiczyć wymowę angielskich słówek, by wyeliminować trudności w prawidłowym wymawianiu angielskich słówek?

Odsłuchiwanie materiałów audio i czytanie na głos – najskuteczniejsze ćwiczenia wymowy angielskich słówek

Poprawna wymowa angielskich słówek wymaga osłuchania się z językiem obcym. Nawet najlepsze kursy języka angielskiego nie są wystarczające, by opanować niuanse w wymowie wyrazów, które pozornie brzmią tak samo. W pierwszej kolejności powinniśmy więc sprawdzać, jak należy je wymawiać – najlepiej porównując do siebie słówka, które sprawiają nam trudności. Pomocne będą w tym słowniki online i translatory z możliwością odtworzenia prawidłowej wymowy. Poprawną wymowę odnajdziemy także na materiałach audio, które dołączane są do większości podręczników do nauki angielskiego.

Poprawną wymowę będziemy również ćwiczyć, czytając na głos. Początkujący powinni zacząć od zdań i akapitów, bardziej zaawansowani natomiast od całych stron lub krótkich tekstów. W tym przypadku nie skupiamy się na pełnym zrozumieniu całego czytanego teksu (na tłumaczenie przyjdzie czas, gdy skończymy czytać), a właśnie na poprawnej wymowie. Metoda ta pozwoli nam nie tylko nauczyć się poprawnie wymawiać nawet najtrudniejsze słowa, ale także ułatwi przełamywanie bariery mówienia, która często stoi na przeszkodzie, by swobodnie porozumiewać się w języku obcym.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
4 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *