Ciekawe Rozwiązania

Jak działa sprężarka śrubowa?

• Zakładki: 18


Wśród sprężarek można znaleźć różnego rodzaju urządzenia, które cechuje odmienny sposób działania. Przykładem może być sprężarka śrubowa, która jest wydajna i niezawodna. Jak działa? Jakie są rodzaje sprężarek śrubowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa sprężarka śrubowa?

Sprężarka śrubowa to urządzenie wyposażone w dwa spiralne wirniki, z których każdy ma inny kształt oraz liczbę „zębów”. Najczęściej spotykane są rozwiązania, w których jeden wirnik posiada 4, a drugi 6 zębów. Powietrze przepływające pomiędzy wirnikami zostaje sprężone, ponieważ przestrzeń pomiędzy zębami wirników ulega zmniejszeniu w kierunku od miejsca ssania do wylotu. Tak proste rozwiązanie sprawia, że sprężarki śrubowe są uznawane za wydajne, niezawodne oraz trwałe. Cechuje je również wszechstronność, dzięki czemu znajdują wiele zastosowań i mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju przemyśle.

Rodzaje sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe występują w dwóch podstawowych typach, a mianowicie jako sprężarki smarowane olejem z wtryskiem oleju oraz sprężarki niesparowane, które wykorzystuje się do delikatnych procesów nie wymagających dużej wydajności. W przypadku sprężarek smarowanych olejem warto zwrócić uwagę również na prawidłowy obieg oleju, który gwarantuje wysoką wydajność urządzenia.

Podsumowując należy stwierdzić, że sprężarka śrubowa to proste urządzenie, które jest zarazem bardzo wydajne i funkcjonalne. Rozwiązania tego typu można znaleźć w ofercie firmy Techem, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *