Porady

Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem z butów?

• Zakładki: 16


Brzydki zapach butów jest bardzo częstym problemem, ale także tematem tabu. Jest to w pełni zrozumiałe, nieestetyczna woń z butów może być kłopotliwa dla ich właściciela. Jednak problem przemilczany nie zniknie samoistnie. Na szczęście istnieją sprawdzone i skuteczne sposoby na rozwiązanie tego wstydliwego problemu, którymi się dziś z Wami podzielimy!

Dlaczego buty brzydko pachną?

Głównym winowajcą nieładnego zapachu z butów jest najczęściej nadmierna potliwość stóp. Pocenie się stóp dodatkowo wzmagane jest przez noszenie butów z tworzyw syntetycznych, a także butów słabo wentylowanych. Najczęściej problem brzydko pachnących butów dotyka pracowników fizycznych, które spędzają aktywnie wiele godzin w pracy. Nie najpiękniej pachną też buty sportowe. Wszystko z powodu potu, który wsiąka we wnętrza buta i jest doskonałą pożywką dla bakterii i mikroorganizmów.

Jaki dezodorant do obuwia wybrać?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się przykrego zapachu z butów jest regularne używanie dezodorantu do obuwia Nano Deo Silver. Innowacyjna formuła dezodorantu Nano Deo Silver hamuje rozwój mikroorganizmów wewnątrz buta, a aktywne składniki pochłaniają brzydkie zapachy. Dezodorant do obuwia zawiera nanocząsteczki srebra oraz krzemionkę. Składniki te doskonale niwelują odór, a także pozwalają zapobiec problemów brzydkiego zapachu z butów w przyszłości. Produkt ten doskonale sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju obuwia – zarówno butów roboczych, sportowych, zimowych kozaków, czy eleganckich butów skórzanych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Coccine

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *