Porady

Jak sprawdzić czy perfumy w sklepie internetowym są oryginalne?

• Zakładki: 12


Zakupy online zyskują na popularności. W sieci coraz chętniej kupujemy kosmetyki, ubrania, akcesoria sportowe, akcesoria dla zwierząt, sprzęt RTV i AGD, a nawet żywność. Według badań analitycznych zakupy kosmetyków w sieci cieszą się największą popularnością – z problemem tym przyszło mierzyć się największym sieciom drogeryjnym. Spośród wszystkich rodzajów kosmetyków, w sieci najchętniej kupujemy te najdroższe, np. perfumy. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki dużym różnicom cenowym. Niestety za okazjami i promocjami nierzadko stoją oszustwa – w tym przypadku podróbki perfum. Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Gdzie kupować perfumy w sklepie internetowym?

Chcąc kupić oryginalne perfumy, należy ich szukać w sprawdzonych sklepach. Mogą to być internetowe sklepy znanych sieci lub inne sklepy, o których opinie znajdziemy w popularnych portalach opiniotwórczych. Przed zakupem należy dokładnie wczytać się w ofertę oraz regulamin sklepu. Jeśli polityka zwrotu jest przejrzysta, podany jest adres, na który możemy zwrócić przesyłkę i adres ten możemy zweryfikować, istnieje duża szansa, że trafiliśmy na uczciwego sprzedawcę. Ponadto warto sprawdzić, czy sprzedawca daje możliwość zamówienia przesyłki za pobraniem.

Niektórzy sprzedawcy perfum oferują także odlewki perfum – oryginalne perfumy przelewane są do mniejszych opakowań. Zamawiając mniejszą pojemność ulubionych perfum, będziemy mogli upewnić się, że perfumy faktycznie są oryginalne.

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli mamy taką możliwość, przed dokonaniem zakupu przyjrzyjmy się oryginalnemu flakonikowi oraz kartonikowi – gdzie znajduje się kod kreskowy, jak wygląda kod kreskowy? Przyjrzyjmy się także zdjęciom w ofercie produktu. A jeśli po otrzymaniu towaru jego jakość budzi nasze podejrzenie, bez wahania odeślijmy go w ramach zwrotu, na który mamy 14 dni od odebrania przesyłki.

Bądźmy również czujni na duże okazje i promocje. Zdarza się, że wyjątkowo niskie ceny na oryginalne perfumy wynikają ze strategii biznesowej firmy. Dość często jednak duża obniżka cen w stosunku do cen innych internetowych sklepów może budzić nasze podejrzewania i obawy. Jeśli więc sklep, którego dotychczas nie znaliśmy, kusi nas oryginalnymi perfumami za wyjątkowo niską cenę, bądźmy czujni.

Perfumy, które nie są oryginalne, nie tylko są zdecydowanie mniej trwałe od oryginalnych zapachów. Mogą także wywoływać alergię, a kupując je wspieramy nieuczciwą konkurencję. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę, by zweryfikować ofertę i kupić oryginalne perfumy w sprawdzonym sklepie internetowym.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Perfumeria Kalaaps.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *