Porady

Jak wybrać najlepsze garnki na płytę indukcyjną?

• Zakładki: 11


Coraz więcej osób decyduje się na montaż kuchni indukcyjnej. Niezwykle wygodna w użyciu, ekonomiczna płyta o nowoczesnym designie wymaga zastosowania garnków z ferromagnetycznym dnem. Wielu użytkowników kuchni gazowych ma takie garnki w domu. Jak sprawdzić czy garnki nadają się na płytę indukcyjną i jak wybrać najlepsze garnki indukcyjne?

Jak sprawdzić czy nasze garnki są garnkami na płytę indukcyjną?

Producenci garnków umieszczają oznaczenia na opakowaniu po garnku, a najczęściej również na dnie naczynia. Symbole odnoszą się do zastosowania garnka, a także możliwości jego mycia w zmywarce. Symbolem indukcji są charakterystyczne pętelki – jeśli posiadamy taki garnek indukcja nie będzie wymagać od nas dodatkowych inwestycji. W przypadku braku oznaczeń na dnie garnka, możemy przyłożyć do niego magnes – gdy wystąpi przyciąganie, w garnku możemy gotować nie tylko na gazie, ale również na indukcji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając garnki na płytę indukcyjną?

Wybierając nowe garnki na kuchnię indukcyjną, warto postawić na topowych producentów. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na grubość dna naczynia – im grubsze dno garnka na indukcję, tym lepiej. Doskonale sprawdzają się garnki z dnem z aluminiowym dyskiem, który przedłuża utrzymywanie się ciepła już po ugotowaniu bądź przygrzaniu potrawy.

Zwróćmy także uwagę na pokrywkę i uchwyty garnka indukcyjnego. Jeśli planujemy w garnku piec mięso czy chleb, uchwyty nie mogą być drewniane ani z tworzywa sztucznego, a pokrywka musi być wykonana z hartowanego szkła. Można również wybrać modele z odczepianą rączką – jest to bardzo pomocne nie tylko w przechowywaniu garnków, ale także podczas gotowania.

Tak skrupulatnie wybrane garnki indukcyjne uprzyjemnią gotowanie i zwiększą nasze możliwości przygotowywania najróżniejszych posiłków nie tylko na płycie indukcyjnej, ale także w piekarniku.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *