Domowe zacisze

Jak wybrać odpowiedni zestaw garnków? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

• Zakładki: 14


Coraz więcej osób docenia smak domowej kuchni. Aby posiłki, które przygotowujemy samodzielnie w domu, były pyszne i zdrowe, musimy przyrządzać je w dobrej jakości garnkach. To dzięki nim potrawy nie będą się przypalać, będą się równomiernie gotować i podgrzewać, dzięki czemu podczas obróbki termicznej zachowasz więcej wartości odżywczych. Jak zatem wybrać najlepszy zestaw garnków?

Wysokiej klasy zestaw garnków – inwestycja w zdrowie na lata

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo obróbka termiczna wpływa na jakość naszych potraw. Możemy wybierać najlepszej jakości produkty, ale nieodpowiednio je przyrządzając, nie będziemy jeść zdrowo. Przede wszystkim musimy zadbać, by potrawy w trakcie gotowania i podgrzewania nam się nie przypalały. Najlepiej więc w kuchni sprawdzają się garnki z podwójnym dnem. Pozwalają one przygotowywać zarówno potrawy, które wymagają długiego gotowania czy duszenia, jak i te, które trzeba gotować jedynie przez chwilę.

Wybierając zestaw garnków kuchennych, należy mieć na uwadze nasze potrzeby:

  • Dla ilu osób będziemy gotować?
  • Czy będziemy wykorzystywać garnki również do zapiekania w piekarniku?
  • Na jakiego rodzaju kuchni gotujemy?

Lepiej rozważyć nieco większy komplet garnków, by nie było konieczności dokupywania poszczególnych elementów na raty. Z kolei użytkownicy małych kuchni mogą zainwestować w garnki z odczepianymi rączkami, które z łatwością zmieszczą się w jednej szafce kuchennej. Z całą pewnością warto kupić zestaw garnków renomowanego producenta – będzie to udana inwestycja na wiele lat.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *