Porady

Jakie oznaczenia mają garnki indukcyjne?

• Zakładki: 16


Co sprawiło, że płyty indukcyjne są tak popularne? Przede wszystkim energooszczędność, szybkość gotowania i łatwe czyszczenie. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy garnek nadaje się do wykorzystania na kuchence indukcyjnej. Gdzie i jakich symbolów powinniśmy szukać, jeśli zależy nam na wybraniu właściwego naczynia?

Symbole na garnkach indukcyjnych

Naczynia na płytę indukcyjną powinny być wykonane ze specjalnego metalu, a dno musi być ferromagnetyczne. Wszystkie garnki indukcyjne będą oznaczone specjalnym symbolem, który znajdziemy na dnie garnka oraz na opakowaniu. Symbol indukcji przypomina pętelkę. Dokładnie jest to ikona cewki indukcyjnej. Symbol jest na tyle czytelny, że nikt nie powinien mieć problemu z jego poprawnym odczytaniem. Niekiedy możemy także spotkać się z dopiskiem „induction”, co dodatkowo zapewni nas o wykorzystaniu naczyń. Symbole te mogą dotyczyć nie tylko garnków. Z pewnością trafimy na nie także wtedy, jeśli planujemy kupić zestaw patelni na indukcję. Bywa, że obok symbolu płyty indukcyjnej pojawiają się inne ikony. Informują one między innymi o możliwości wykorzystania garnków na innych kuchenkach, a także w piekarniku.

Jeśli z jakiegoś powodu nie uda nam się znaleźć poszukiwanego symbolu, możemy wykorzystać inny sposób na sprawdzenie, czy dane naczynie nadaje się do użycia na płycie indukcyjnej. Wystarczy do dna przyłożyć magnes. Jeśli ten przyczepi się do naczynia, możemy być pewni, że to właśnie to, czego szukaliśmy.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *