Porady

Jakie pieluszki muślinowe wybrać dla niemowlaka?

• Zakładki: 10


Kompletowanie wyprawki dla dziecka to dla młodych rodziców nie lada wyzwanie. Jednym z elementów, o którym łatwo zapomnieć, są pieluszki muślinowe. Jakie mają właściwości? Jak często je prać? Ile ich kupić? Przeczytaj i sprawdź!

Pieluszki muślinowe – właściwości muślinu

Muślin bawełniany to niezwykle delikatny i miękki materiał. Pieluszki muślinowe są tkane z najczystszego włókna bawełny, którą wyróżniają właściwości antyalergiczne. Bawełna nie podrażnia skóry dziecka, a do tego dobrze przepuszcza powietrze, dzięki czemu dziecko nie poci się ani nie przegrzewa pod kocykiem, co jest szczególnie ważne latem. Co ważne, pieluszki muślinowe są bardzo trwałe, nie trzeba ich więc często wymieniać na nowe.

Do czego mogą się przydać?

Miękkie i delikatne pieluchy z muślinu mają mnóstwo zastosowań. Są niezastąpione do przykrycia maluszka w wózku, do przewijania, wycierania buzi po posiłku albo jako przytulanka. Świetnie sprawdzą się jako podkład pod pupę albo jako śliniak, który ochroni ubranko przy ulewaniu albo odbijaniu. Pieluszka może też posłużyć jako ręczniczek albo myjka do kąpieli. 

Jak prać pieluszki muślinowe?

Pieluszki muślinowe mają dość delikatny splot, dlatego lepiej prać je w niższej temperaturze, w woreczku ochronnym. Wskazana będzie temperatura ok. 30-40 stopni Celsjusza w pralce i maksymalnie 800 obrotów. Jeśli na pieluszce pojawią się plamy, można delikatnie zaprać je ręcznie.

Ile pieluszek kupić?

Dziecięce pieluszki muślinowe są na tyle wszechstronne, że warto zrobić ich pokaźny zapas. Pieluchy są często dostępne do zakupu w wielopakach, po 2 albo 4 sztuki. Dodaj kilka takich kompletów do wyprawki dla niemowlaka – na pewno się przydadzą!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Kajtkowe Love.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *