Domowe zacisze

Jakie słupki ogrodzeniowe wybrać?

• Zakładki: 15


Chcesz samodzielnie ogrodzić działkę i zastanawiasz się, od czego zacząć? Najpierw zastanów się, jakich elementów do ogrodzenia potrzebujesz, a potem zamów je wygodnie w Internecie. Przemyśl nie tylko wybór siatki, lecz także słupków ogrodzeniowych. Jakie słupki do ogrodzenia wybrać?

Jakie słupki ogrodzeniowe są najtrwalsze?

Wśród najważniejszych cech, jakich musisz szukać, kiedy planujesz kupić najtrwalsze słupki ogrodzeniowe, jest zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem rdzy. Wysoką antykorozyjność wykazują słupki ze stali ocynkowanej. Jeszcze lepiej zabezpieczone są słupki ogrodzeniowe ocynkowane, które dodatkowo pokryto lakierem proszkowym.

Do wyboru masz słupki o profilu okrągłym i prostokątnym oraz podstawy do słupków, które zapewniają stabilność całego ogrodzenia na takim podłożu, jak beton, kostka czy asfalt.

Ogrodzenie – czego potrzeba oprócz słupków?

Jednym z podstawowych elementów każdego ogrodzenia jest siatka. Najlepiej wybierz siatkę ocynkowaną, którą – podobnie jak ocynkowane słupki – cechuje antykorozyjność. Dzięki zabezpieczeniu siatki przed rdzą całe ogrodzenie okaże się trwalsze.

Jeśli planujesz również podmurówkę, wybierz jeszcze metalowy ceownik do podmurówki. Aby wewnątrz słupków nie gromadziła się wilgoć ani zanieczyszczenia, np. suche liście, górę słupka zabezpiecz daszkiem, najlepiej w takim samym kształcie jak profil słupka.

Podsumowując, słupki ogrodzeniowe ocynkowane to podstawa trwałego ogrodzenia. Warto wiedzieć, że możesz wybrać je w czterech popularnych kolorach. Wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej – zielony, grafitowy, czarny lub brązowy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *