Domowe zacisze

Jakie sztućce wybrać? Specjaliści z firmy Gerlach doradzają, na co zwrócić uwagę przy zakupie sztućców

• Zakładki: 6


Planujesz zakup nowych sztućców i nie wiesz, na jakie się zdecydować? Producenci oferują najróżniejsze modele, różnorodne wzory i kilka materiałów, z jakich wykonywane są sztućce. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę, wybierając sztućce do domu.

Sztućce ze stali nierdzewnej czy srebrne?

Kupując komplet sztućców, w pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj materiału, z jakiego będą wykonane. Srebrne sztućce są niezwykle stylowe i trwałe, wymagają jednak szczególnych zabiegów – mycia ręcznego i polerowania, które ochronią je przed korozją i ciemnieniem. Łatwiejsze w użytkowaniu są natomiast sztućce ze stali nierdzewnej, choć i one wymagają odpowiedniego czyszczenia i pielęgnowania. Można je jednak myć w zmywarce i zdecydowanie łatwiej jest je utrzymać w perfekcyjnym stanie, gdy korzystamy z nich na co dzień.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze sztućców?

Nie bez znaczenia jest także design, w jakim utrzymany jest komplet sztućców. Nowoczesne sztućce z subtelnymi zdobieniami lub całkowicie ich pozbawione to najczęstszy wybór. Do wyboru masz również sztućce retro, z drewnianą rączką czy takie, które doskonale wpiszą się w stylistykę glamour. Pamiętaj, by kupując komplet sztućców, wybrać taki, w którym znajdzie się odpowiednia ich liczba – na stole zawsze powinny znajdować się sztućce z jednego kompletu.

Odpowiednio dobrane, wyczyszczone sztućce są nieodzownym dodatkiem, którego nie może zabraknąć podczas uroczystego obiadu, jak i codziennych posiłków. Wybierz komplet, kierując się najważniejszymi wskazówkami, a zawsze ugościsz bliskich bez obaw o prezencję stołu.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *