Ciekawe Rozwiązania

Kostka edukacyjna dla dzieci – zabawa i trening ubierania w jednym

• Zakładki: 23


Twoje dziecko nadal nie umie zawiązać sznurówek, a Ty powoli tracisz cierpliwość? Chcesz je oswoić z zatrzaskami i suwakami, aby nauczyło się samodzielnie ubierać? Pomoże Ci w tym specjalna kostka sensoryczna. To zabawka edukacyjna dla maluchów, która pomoże im opanować trudną sztukę zasuwania zamków, zapinania guzików i wiązania butów.

Co zrobić, gdy dziecko nie potrafi się samo ubrać?

Jest ranek, cała rodzina spieszy się do wyjścia z domu, a dziecko płacze, bo nie potrafi zapiąć kurtki. Za chwilę musisz wyjechać, ale Twoja córka chce ubrać ulubiony sweterek z guzikami. Niestety, nie potrafi ich zapiąć, więc kolejna minuta zmarnowana. Znasz to? Suwaki, guziki, rzepy i sznurówki to trudne wyzwanie dla wielu dzieci. Dlatego ubieranie i rozbieranie zajmuje sporo czasu i bywa przyczyną zdenerwowania, zarówno dla maluchów, jak i rodziców czy opiekunów w przedszkolu. Jeśli masz czas i cierpliwość, możesz wieczorem na spokojnie przećwiczyć z maluchem nakładanie kurtki, zasuwanie suwaka czy wiązanie sznurówek. Jednak wiele dzieci złości się, bo zapomina jak to się robiło, bo sznurówki znów się zawiązały, a zatrzaski nie chcą na siebie trafić. Dlatego warto im pomóc, kupując kostkę sensoryczną, zaprojektowaną tak, aby dziecko na spokojnie i w formie zabawy mogło opanować sztukę zapinania guzików, rzepów, zasuwania zamków i wiązania sznurówek.

W jaki sposób kostka sensoryczna pomoże Twojemu dziecku?

Kostka sensoryczna, przeznaczona do treningu zapinania i ubierania, to miękka kostka w formie sześcianu, uszyta z różnego rodzaju tkanin w żywych kolorach. Każda strona kostki to materiał z określonym rodzajem zapięcia. Są to zamki, guziki, troczki i rzepy, a więc zapięcia spotykane w różnego rodzaju elementach garderoby dziecięcej. Kostka służy do zabawy i nauki samodzielnego zapinania spodni, seterków, kurtek i plecaczków dziecięcych. Dodatkowo stymuluje dotyk, wzrok i sprawność manualną rączek. Pomaga dziecku uwierzyć w to, że potrafi samo zasunąć suwak, zapiąć guziki czy zawiązać kokardkę. W konsekwencji dziecko staje się bardziej samodzielne i pewne swoich umiejętności. A rodzic i opiekun mniej obowiązków podczas wychodzenia z domu na zewnątrz i powrotów.

Pomysłowa zabawka dla dzieci i pomoc dla rodziców

Kostka sensoryczna do nauki pomaga zwłaszcza dzieciom, które z różnych przyczyn mają osłabioną motorykę, napięcie mięśniowe czy też problemy z koncentracją uwagi. Zabawa kostką pomoże im opanować trudne dla nich umiejętności zapinania guzików i zamków. Posłuży jako nauka wyciszenia, cierpliwości i wytrwałości. Twoje dziecko przy pomocy kostki o wiele szybciej opanuje te trudne w jego wieku umiejętności. A gdy już zacznie samodzielnie się ubierać, to pamiętaj, aby je za to pochwalić.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lidibrii, oferującej zabawki stymulujące rozwój dzieci.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *