Porady

Koszty sprowadzenia auta z USA – ile kosztuje import amerykańskiego auta?

• Zakładki: 12


Import amerykańskich samochodów to coraz popularniejsze rozwiązanie. Chętnie decydują się na nie osoby, poszukujące modeli luksusowych lub egzemplarzy z bardzo bogatym wyposażeniem. Okazuje się, że kupując uszkodzony pojazd z USA, ponosząc wszystkie koszty transportu, naprawy i płacąc podatki, nadal import amerykańskiego wozu jest opłacalny. Poznaj szacunkowe koszty sprowadzenia auta z USA.

Transport morski i lądowy – jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA?

Import samochodu z USA wymaga doskonałej organizacji i znajomości przepisów. W pierwszej kolejności należy zorganizować transport z miejsca zakupu pojazdu do najbliższego portu, co będzie nas kosztować od 300 do 800 USD. Koszt transportu morskiego to jeden z największych wydatków – trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 1200 USD lub 2000 USD, w zależności czy auto będzie do nas płynąć ze wschodniego, czy zachodniego wybrzeża. Później trzeba będzie jeszcze opłacić transportu auta z niemieckiego portu do Polski – trzeba liczyć się z kosztem 1500 zł

Koszt sprowadzenia auta z USA – podatki i inne opłaty

Do kosztów sprowadzenia auta z USA zaliczamy:

  • zaliczka
  • prowizja – 500-900 USD

Następnie poniesiemy opłatę rzędu ok. 100 zł za przelew bankowy. Kolejnymi opłatami będą:

  • cło – 10% wartości samochodu osobowego
  • akcyza – 3,1% dla pojazdów z pojemnością silnika do 2.0L oraz 18%, gdy pojemność przekracza 2.0 L 
  • VAT – w Niemczech 19%, w Polsce 23%, w Holandii 21%

Na koszt sprowadzenia auta z USA składa się również opłata dla firmy, której zlecimy import wybranego samochodu. Pamiętajmy również o konieczności przerobienia świateł oraz w niektórych modelach licznika prędkości. Sprowadzając uszkodzony pojazd, musimy go również naprawić.

Mimo niemałych kosztów sprowadzenia auta z USA, warto sięgnąć po to rozwiązanie. Samochody z Ameryki są tanie w zakupie, a ich bogate wyposażenie przyciąga coraz więcej zainteresowanych kupnem wygodnego pojazdu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Moto-Poland.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *