Porady

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i kiedy warto po niego sięgnąć?

• Zakładki: 15


Kredyt konsolidacyjny to szczególny rodzaj produktu bankowego. Wielu osobom pozwala złapać równowagę finansową, odetchnąć od piętrzących się zobowiązań i na nowo rozplanować domowy budżet. Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny i poznaj jego korzyści.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które posiadają kilka kredytów, nierzadko mają trudności w spłacie wszystkich swoich zobowiązań finansowych. Przytłaczają przede wszystkim kwoty, jakie trzeba spłacać, ale także liczba rat, o których trzeba pamiętać. Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, które poleca się w szczególności tym osobom, które mają trudności w spłacie swoich dotychczasowych kredytów. Łącząc wszystkie umowy w jednym banku, możesz zyskać – koszty jednego kredytu będą mniejsze niż koszty kilku różnych produktów bankowych.

Ponadto kredyt konsolidacyjny możesz wziąć przy okazji podpisywania kolejnej umowy kredytowej. Banki często same proponują takie rozwiązanie. Również w tym przypadku kwota Twojego zobowiązania będzie niższa, a konsolidując wszystkie swoje zadłużenia, zwiększasz nieco swoją zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – korzyści dla kredytobiorcy

Obniżenie swojego zobowiązania, możliwość dobrania kredytu oraz konieczność pamiętania o spłacie jednej raty zamiast kilku to niewątpliwe korzyści kredytu konsolidacyjnego. Podobnie, jak w przypadku kredytu konsumenckiego, tak i przy kredycie konsolidacyjnym, istnieje możliwość jego wcześniejszej spłaty. Zwrot kosztów kredytów konsolidacyjnych to wymierny zysk – spłacając kredyt konsolidacyjny przed czasem, odzyskasz część kosztów kredytu.

Kredyt konsolidacyjny to wygodny w obsłudze i tańszy w spłacie od kilku osobnych kredytów gotówkowych. Warto sięgnąć po to rozwiązanie i ułatwić prowadzenie domowego budżetu.

Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Odszkodowawczą Odbierz Pieniądze.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *