Domowe zacisze

Luksusowe łazienki glamour – inspiracje z ekspertami Danolit

• Zakładki: 7


Nowoczesna łazienka glamour to przede wszystkim luksus, blask i elegancja. Styl glamour jest wyjątkowo pojemny – to nie tylko klasyczne, pałacowe wnętrza, ale i nowoczesne aranżacje. Przy projektowaniu łazienki w stylu glamour warto pamiętać o kilku wspólnych cechach, które łączą projekty glamour. Dziś odkrywamy tajniki stylu glamour w łazienkach. Zainspiruj się zanim kupisz elementy wyposażenia do swojej łazienki!

Łazienka w stylu glamour, czyli jaka?

Najważniejsze cechy rozpoznawcze stylu glamour to:

  • Wrażenie przepychu i luksusu oraz minimalistyczne rozwiązania
  • Błysk – lustra, wykończenia w połysku, kryształy
  • Złoto lub srebro w dodatkach
  • Kolorystyczne kontrasty – wyraziste kolory i jasne barwy

Jak wybierać dodatki do łazienki glamour?

Aranżując łazienkę glamour, postaw na efektowne lustra w ozdobnych ramach, efektowne oświetlenie i połyskujące fronty mebli. Styl glamour można przemycić nawet w wyborze umywalki. Wystarczy wybrać białe lub beżowe umywalki Solid Surface z połyskującym lub satynowym wykończeniem. Taki model wykona dla Ciebie na przykład producent umywalek Danolit. 

Szyk i luksus, ale z umiarem!

To, co ważne, aby glamour w Twojej łazience nie kojarzył się z kiczem, to wybór materiałów wysokiej jakości. Dobrze jest zachować zdrowy umiar w doborze dodatków, kolorów i faktur. Ogranicz się do dwóch/trzech podstawowych kolorów przewodnich. Wybieraj lekkie konstrukcje mebli i optycznie powiększaj pomieszczenie lustrami i błyszczącymi wykończeniami. W ten sposób stworzysz piękne i eleganckie wnętrze łazienki glamour!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *