Domowe zacisze

Obrazy na płótnie do salonu i sypialni — jakie wybierać? Poznaj propozycje od VAKU-DSGN!

• Zakładki: 11


Oryginalne dekoracje ścienne to coś, co polubi każdy esteta. Wieszanie obrazów na ścianach jest wciąż bardzo popularną formą ozdabiania wnętrz. Nikogo nie powinno to dziwić, jako że wybór obrazów na płótnie bywa ogromny. Na jakie motywy warto zdecydować się w salonie i w sypialni?

Nastrojowe obrazy do sypialni

Sypialnia jest tym miejscem w domu lub mieszkaniu, gdzie można zanurzyć się w marzeniach i w pełni relaksować. Wybór dekoracji do tego pokoju nie powinien być więc przypadkowy. Warto, by obrazy na płótnie wieszane w sypialni wprawiały domowników w dobry nastrój i pobudzały fantazję. Mogą to więc być motywy botaniczne lub pejzaże. Wpatrywanie się w barwne kwiaty lub magiczne pejzaże nie tylko wprawi każdego w przyjemny nastrój, ale także ułatwi zasypianie i zagwarantuje miłe sny. Dobrym wyborem do sypialni będą także reprodukcje słynnych dzieł, które w zależności od techniki malarstwa mogą ukoić zmysły lub dodać romantycznego klimatu do wnętrza.

Nowoczesne obrazy w salonie

Salon to pokój, który zwykle najbardziej tętni życiem. Warto wybierać do niego ozdoby, które zwrócą uwagę gości i będą intrygującym elementem wystroju. Powiewu świeżości pomieszczeniu z pewnością dodadzą abstrakcyjne grafiki w dużych formatach. Ciekawym rozwiązaniem może też być obraz przedstawiający architekturę, który z pewnością wprowadzi do salonu dynamizm. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu stylistycznym pozostałych dekoracji tak, by zachować harmonię.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *