Porady

Organizacja wyjazdu integracyjnego — o czym należy pamiętać? Poznaj rady od ekspertów z firmy Projekt Efektywny!

• Zakładki: 10


Każda firma, aby osiągać sukcesy na rynku, potrzebuje zgranego zespołu pracowników. Jednym z ciekawych rozwiązań na zbudowanie dobrze funkcjonującej grupy pracowniczej są wyjazdy integracyjne. O czym należy pamiętać podczas ich organizowania?

Planowanie wyjazdu integracyjnego

Zalety, jakie mają wyjazdy integracyjne, zna z pewnością każdy. To nie tylko szansa na odprężenie i nabranie sił do pracy, ale i na zacieśnienie więzi między współpracownikami. Warto więc, by każdy wyjazd był udany. Na początku trzeba będzie wybrać odpowiednie miejsce, jak i datę wydarzenia firmowego. Dobrym momentem na to jest przełom roku, kiedy to można podsumować kończący się rok i obmyślić plan działania na kolejny. Decyzja o miejscu powinna być podyktowana między innymi wybraną datą, ilością osób czy zaplanowanym budżetem.

Atrakcje i tematyka

Nieco przyjemniejszym aspektem organizowania wyjazdu pracowniczego jest wybranie tematyki imprezy oraz zadecydowanie o atrakcjach. Motyw przewodni jest świetną okazją na pobudzenie kreatywności. Popularny obecnie storytelling to opowiadanie historii od początku imprezy aż do jej końca z uwzględnieniem wystroju miejsca, przebrań uczestników i atrakcji. W tym zakresie można wykazać się nie lada kreatywnością, by zapewnić wrażenia nie do zapomnienia. Pamiętać też należy o posiłkach, które można zamówić w formie cateringu. Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie cateringu do wybranej już wcześniej tematyki imprezy. Dzięki temu całość będzie ze sobą współgrać, a uczestnicy długo nie zapomną miłych wrażeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *