Porady

Podział ochraniaczy dla konia ze względu na budowę. Sprawdź poradnik Equishop!

• Zakładki: 8


Ochraniacze dla konia to akcesoria wartościowe, a według ekspertów jeździectwa i zawodowych jeźdźców wręcz niezbędne. Na jakie dzielą się rodzaje? Jakie ochraniacze na nogi konia wybrać, by zapewnić wierzchowcowi najlepsze zabezpieczenie przed kontuzjami i urazami mechanicznymi? Sprawdź podpowiedzi firmy Equishop!

Co zabezpieczają ochraniacze dla konia?

Ochraniacze dla konia można podzielić na rodzaje w oparciu o różne kryteria. Jednym z nich jest zabezpieczenie konkretnego obszaru nogi. Wymienia się tu ochraniacze stawu skokowego, ochraniacze stawu nadgarstkowego, ochraniacze piętki kopytowej i kaloszki. Warto jednak podkreślić, że nawet w obrębie pojedynczej kategorii wymiary, kształt, grubość i materiał wykonania mogą być zróżnicowane. Wszystko dlatego, że ochraniacze dla konia dobiera się do celu zastosowania, np. dyscypliny sportowej, w czasie której są wykorzystywane.

Ochraniacze dla koni – rodzaje

Aby ułatwić właścicielom koni wybór ochraniaczy na nogi zwierzęcia, w sklepach jeździeckich takich jak Equishop stosuje się nazewnictwo uwzględniające cel zastosowania. Wobec tego istnieją ochraniacze wszechstronne, skokowe, ujeżdżeniowe, crossowe. Poza sportem stosuje się ochraniacze transportowe (do zabezpieczenie nóg i kopyt konia w trakcie przejazdu przyczepą), stajenne, magnetyczne (do leczenia kontuzji i łagodzenia bólu). Każdy z tych modeli nastawiony jest na nieco inny rodzaj ochrony. Przykładowo typ skokowy wspomaga ścięgna przy wybijaniu i lądowaniu oraz zabezpiecza przed urazem mechanicznym podczas uderzenia w przeszkodę – są to ochraniacze twarde, wytrzymałe. Z kolei typ ujeżdżeniowy zabezpiecza większą partię ciała i jest miękki, elastyczny.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *