Domowe zacisze

Polisa posagowa dla dziecka – 3 sposoby wykorzystania

• Zakładki: 21


Polisa posagowa to rodzaj ubezpieczenia dla dziecka, o którym wielu rodziców nie słyszało. Jeśli do nich należysz, przeczytaj artykuł i poznaj korzyści. Wymieniliśmy trzy przykładowe sposoby, w jakie polisa posagowa może zostać zrealizowana przez Twoje dziecko.

1 – Pieniądze na wymarzony prezent

W pierwszym sposobie, w jaki może zostać ujęta polisa posagowa dla dziecka, traktuje się ją jako zbierany latami prezent na urodziny, np. osiemnaste. Zamiast wręczać dziecku drogi podarunek, na który być może nie będziesz mógł sobie wówczas pozwolić, przekażesz mu dokumenty umożliwiające wypłatę sumy ubezpieczenia w dniu zakończenia polisy (18-25 lat). Wówczas dziecko samo zdecyduje, jaki prezent chce sobie kupić.

2 – Ubezpieczenie dla studenta

Kiedy dziecko jest małe, ma ubezpieczenie w pracy rodzica lub szkole, czasem w obu miejscach. Kiedy jednak dorasta, wyfruwa z gniazda i przejmuje opłacanie części rachunków na siebie. Nie ma środków na „fanaberie” takie jak ubezpieczenie. Właśnie dlatego odpowiedzialni rodzice, którzy doświadczeni życiem wiedzą, że ochrona nie jest fanaberią, mogą wykupić polisę posagową obejmującą ochronę życia i zdrowia dziecka na studiach (w trakcie przebywania na uczelni, a także w czasie wolnym) oraz OC pokrywające szkody wyrządzone podczas praktyk studenckich.

3 – Renta dla dziecka osieroconego

Trzecim popularnym zastosowaniem polisy posagowej dla dziecka jest zabezpieczenie go na wypadek śmierci rodziców, zwłaszcza gdy wychowywaniem zajmował się tylko jeden rodzic niemający do pomocy krewnych. Renta pozwoli maluchowi czy nastolatkowi spędzić lata dziecięce bez obawy o środki pieniężne do życia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *