Porady

Praca w korporacji czy małej firmie? – zalety i wady korporacji

• Zakładki: 9


Zastanawiasz się, w jakiego typu firmie podjąć zatrudnienie: małym przedsiębiorstwie czy międzynarodowej korporacji? Poznaj zalety i wady pracy w korporacji, by zdecydować się na opcję korzystniejszą, bardziej dopasowaną do Ciebie. Oto plusy i minusy pracy wielkiej firmie, ukazane na tle zatrudnienia w małym przedsiębiorstwie.

Praca w korporacji – zalety

Zatrudnienie w korporacji zazwyczaj wiąże się z wyższymi zarobkami i większymi możliwościami awansu, rozwoju. Ponieważ korporacja ma lepsze finansowanie, pracownikom przysługują liczne benefity: prywatna opieka medyczna, karty sportowe, zniżki do różnych miejsc. Praca w korporacji wiąże się z jasnymi zasadami i eleganckim dress codem bądź ubraniami firmowymi, co przekłada się na poczucie prestiżu i wspólnoty, a także redukuje nierówności pomiędzy stanowiskami. Pracownicy otrzymują atrakcyjne szkolenia.

Praca w korporacji – wady

Praca korporacyjna nie jest dla indywidualistów. Jednolity wygląd i konieczność pracy zespołowej z uwagi na to, że odpowiada się wyłącznie za maleńki element wielkiego zlecenia, nie pozwalają wykazać się w pełni ani wyróżnić na tle innych pracowników. Sztywne zasady i określony sposób ubierania osłabiają kreatywność, innowacyjność. Ponadto praca w korporacji rzadko jest elastyczna – dozwolona w preferowanych godzinach czy też zdalna (choć coraz częściej zdarza się model hybrydowy).

Jeśli interesuje Cię korporacyjna praca, Warszawa to doskonałe miejsce, by zacząć. W stolicy znajduje się mnóstwo wielkich międzynarodowych firm. Oczywiście znajdziesz też oferty małych przedsiębiorstw i start-upów. Przejrzyj ogłoszenia!

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *