Hobby

Spodnie moro – nie tylko dla wojska

• Zakładki: 19


Spodnie moro są bardzo praktycznym strojem na wszelkie wyprawy terenowe. Na przykład do lasu, w góry, albo na wycieczkę do lasu. Dzięki licznym kieszeniom pozwalają zawsze mieć przy sobie potrzebne drobiazgi, takie jak latarka, scyzoryk, klucze, a nawet dokumenty. Kolor khaki (ewentualnie brązowy, zielony i tym podobne) sprawia, że nie widać tak bardzo zabrudzenia kiedy po wyprawie wracamy do domu na przykład pociągiem.

Co jeszcze warto wiedzieć o spodniach moro?

Spodnie moro (albo też bojówki) pierwotnie były przeznaczone dla żołnierzy. Obecnie noszone są także chętnie przez wszystkie inne osoby, których pasja lub praca wymaga częstego przebywania poza miastem. Szyte są zawsze z wytrzymałego materiału, mają mocne szwy i krój nie krępujący ruchów nawet podczas czołgania się lub wspinania się. Jest to wynalazek rodem z armii amerykańskiej.

Kieszenie w spodniach moro często są zamykane suwakiem albo rzepem aby nie wypadły z nich drobne przedmioty podczas marszu. Impregnowany materiał powinien zapewnić elastyczność i dobrą termoizolację przy jednoczesnej ochronie przed przepoceniem. Spodnie takie łatwo dają się poskładać i wyprać. Po zamoczeniu szybko schną. Nie trzeba ich prasować. Często są sprzedawane w odmiennej wersji na zimę i na lato.

Czy spodnie moro mogą nosić także kobiety?

Oczywiście często się zdarza spotkać w takim stroju kobietę pracującą w wojsku albo w służbie granicznej. Ale nawet jeżeli pracujecie w zwyczajnym biurze albo sklepie też takie spodnie się przydadzą i wcale nie będą odbierać dobrego wyglądu. Przydadzą się na przykład na wycieczce.

Kobiety mogą spodnie moro nosić na przykład z dopasowaną do kompletu bluzą lub kurtką ale także z ciepłym swetrem (szarym, białym, brązowym). Natomiast w cieplejsze dni najlepsza będzie koszulka typu T-shirt. Na stopy można założyć buty wojskowe, chociaż zdarza się znaleźć w Internecie propozycje noszenia takich spodni nawet z butami sportowymi albo (o dziwo!) także szpilkami.

Można kupować w sklepach stacjonarnych i w internecie

Spodnie moro są do kupienia w sklepach stacjonarnych z odzieżą wojskową. Można je także znaleźć w internecie na przykład na stronie firmy Morowo. Firma ta oferuje odzież moro (i wszelką inną odzież taktyczną) w wersji dla mężczyzn, dla kobiet a nawet dla dzieci. Również jako krótkie spodenki na lato. Oprócz spodni możecie tam kupić także buty, bluzy i wszelki potrzebny ekwipunek na przykład turystyczny albo harcerski również plecaki i torby. Sami zajrzyjcie na stronę i sprawdźcie co jeszcze tam mają. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *