Porady

Sposoby na świeże i pachnące obuwie — poznaj rady od ekspertów z firmy Dakoma!

• Zakładki: 20


Większość osób ma przynajmniej jedną ulubioną parę butów, którą nosi dość często. Sprzyja to jednak pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu, z którym wcale nie trzeba się godzić. Istnieje wiele sposobów na odświeżenie obuwia w środku. Które z nich warto znać?

Dlaczego buty brzydko pachną?

Przyczyna nieprzyjemnego zapachu butów wydaje się oczywista. Niemiła woń może bowiem być wynikiem pocenia się nóg, a jednocześnie częstym noszeniem obuwia. Warto więc pamiętać o odpowiedniej higienie stóp. Niekiedy również materiał, z którego buty zostały wykonane, powoduje wydobywanie się nieciekawego aromatu. Ważne jest to, by odświeżanie butów rozpocząć od pozbycia się namnożonych w trakcie użytkowania bakterii.

Sposoby na odświeżenie butów

Jako pierwszy sposób na wyczyszczenie i jednocześnie odświeżenie obuwia poleca się przede wszystkim pranie. Niestety niektórych typów butów nie można umieścić w pralce, a pranie ręczne może nie dać satysfakcjonującego efektu. Skorzystać można także z wacików nasączonych spirytusem, które nie tylko usuną przykry zapach, ale również zabiją większość drobnoustrojów. Najlepszym rozwiązaniem w trudnych przypadkach będzie mimo wszystko sięgnięcie po specjalny preparat taki jak dezodorant Nano Deo Silver. Tego typu środki potrafią działać w kilka chwil, podczas gdy domowe sposoby zwykle wymagają czasu. Na rynku dostępne są preparaty w różnej formie, które można dobrać według własnych oczekiwań. Warto przy tym kierować się opiniami innych użytkowników.

Fot. Shutterstock 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *