Porady

Szybkie przeprowadzki w Warszawie? To możliwe!

• Zakładki: 312


Przeprowadzka może wiązać się z ekscytacją, ale jednocześnie ze stresem. Czy wszystko dobrze spakujemy? Czy zmieścimy nasz dobytek w samochodzie? I wreszcie — ile czasu nam to zajmie? Nie da się ukryć, że to duża zmiana, ale i trudna. Jednak jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy każdy nasz krok, może okazać się, że wcale nie ma się czego bać. Jak zorganizować szybką przeprowadzkę w Warszawie?

Przygotowania do przeprowadzki

Wiele osób planujących przeprowadzkę nie przygotowuje się do tego odpowiednio. Co to oznacza? Między innymi pakowanie się na ostatnią chwilę i zabieranie rzeczy, które później okazują się zupełnie nieprzydatne. Zanim więc zaczniemy ostateczne pakowanie, pozbądźmy się przedmiotów, które uznamy za zbędne. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na ważniejsze rzeczy. Pamiętajmy także, że pakowanie wszystkiego nie zajmie nam 2 czy 3 godzin, ale o wiele więcej czasu. Kluczem do sukcesu jest także oszczędzanie miejsca i maksymalne wykorzystywanie pojemności kartonów. W praktyce oznacza to tyle, że w pudle z delikatnymi przedmiotami możemy umieścić pluszaki czy poduszki i ten sposób wszystko zabezpieczyć. Kilka banalnych wskazówek i sami dojdziemy do wniosku, że szybkie przeprowadzki w Warszawie są możliwe!

Przydatne wskazówki

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest segregowanie pakowanych do kartonów przedmiotów. W jednym pudle umieszczamy wtedy wszystko to, co będzie znajdować się w tym samym pomieszczeniu, a nawet na tej samej półce lub w szufladzie. Dobrze jest choć jeden karton zarezerwować na rzeczy, które przydadzą się nam w ciągu kilku pierwszych dni zaraz po przeprowadzce.

Jak zapakować ubrania z szafy? Znacznie lepiej jest pozostawić je na wieszakach i zabezpieczyć przed zabrudzeniem… workami na śmieci. Wystarczy na spodzie worka zrobić niewielką dziurę i przewlec przez nią haczyki od wieszaków. Proste, ale i skuteczne.

A może firma przeprowadzkowa?

Jeśli dobrze wiemy, że transport kartonów i mebli z miejsca na miejsce może przysporzyć nam nie lada kłopot, poszukajmy zaufanej firmy przeprowadzkowej. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, które choć trochę chcą odciążyć swoją głowę i mniej martwić się całym przedsięwzięciem. Zazwyczaj takie firmy oferują zarówno transport, jak i pomoc w montażu mebli na miejscu. Taka pomoc może okazać się bezcenna.

Szybka przeprowadzka nie musi kojarzyć nam się z zadaniem nie do wykonania. Wystarczy sprawna organizacja i niekiedy pomoc firmy przeprowadzkowej, by nie musieć się o nic martwić.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Megam Przeprowadzki.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
502 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *