Porady

Tanie ogrodzenie działki rekreacyjnej – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 7


Ogrodzenie działki rekreacyjnej jest niezbędne dla zachowania większej prywatności, ale też ochrony przed zwierzętami czy złodziejami. Jednocześnie ogrodzenie nie musi być bardzo kosztowne, by zapewnić funkcjonalność. Jakie tanie ogrodzenie na działkę rekreacyjną wybrać? 

Tutaj wbrew pozorom możliwości macie sporo. Możecie postawić na klasyczne siatki ogrodzeniowe, ale i płoty ze sztachetek czy nawet na deski poziome czy drewniane przęsła. Możecie również wykonać naturalne ogrodzenie, choćby z tui czy bukszpanów. Jednak, aby drzewka wyrosły trzeba poczekać dobrych kilka lat. Tanie i efektywne jest ogrodzenie z siatki leśnej. Trzeba przyznać, że sprawdzi się nie tylko jako ogrodzenie tymczasowe. 

Siatka metalowa – dobry wybór i korzystna cena

Musicie pamiętać, że według przepisów prawa ogrodzenie działki rekreacyjnej nie jest wymagane. Ale z drugiej strony wydaje się wręcz koniecznością, choćby dla oznaczenia, że dany teren jest prywatny, ale też jako forma ochrony przed dzikimi zwierzętami. Możecie zdecydować się choćby na siatkę metalową, ocynkowaną, która wykazuje odporność na korodowanie. 

Montując siatkę trzeba jeszcze zwrócić uwagę na sam grunt. Jeżeli teren jest prosty, a podłoże mocne, to siatkę możecie zamontować na małych słupkach. Natomiast gdy podłoże nie jest zbyt stabilne bądź chcecie zapewnić Waszej działce ochronę choćby przed dzikami ryjącymi w ziemi, to powinniście postawić na siatkę na podmurówce. Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń: https://tanidrut.com/pl/.      

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *