Porady

Torty na zamówienie — o tym trzeba pamiętać!

• Zakładki: 13


Przyjęcia okolicznościowe wymagają wielu przygotowań, a wśród istotnych elementów nie może oczywiście zabraknąć tortu. Obecnie bardzo popularne jest zamawianie tortów z cukierni i różnych pracowni artystycznych. Jakie kwestie musimy przemyśleć przed zamówieniem wypieku?

Jaki tort zamówić?

Najważniejszą kwestią jest to, jaki tort zamówić. Dotyczy to przede wszystkim okazji, ale także kształtu tortu, jego smaku i kilku innych kwestii. Jeśli na przyjęciu będą wyłącznie dorośli, możemy wybrać tort nasączany alkoholem. Tort dla dzieci powinien być natomiast pozbawiony alkoholu.

Na ile osób tort zamówić?

Pytani w cukierni o torty na zamówienie musimy podać ilość osób, która przewidziana jest na przyjęcie. Na podstawie tego ustalana jest ilość porcji oraz waga gotowego wypieku. Warto także wziąć pod uwagę to, czy będziemy chcieli zapakować gościom tort na wynos. Jeśli tak, pamiętajmy o zamówieniu większego wypieku, by każdy z gości otrzymał swoją porcję.

Kiedy zamówić tort?

Dużą zagwozdką bywa termin, kiedy powinniśmy zamówić tort. O ile w przypadku tortów standardowych tydzień powinien być rozsądnym czasem, o tyle bardziej skomplikowane torty weselne powinniśmy zamawiać o wiele wcześniej. Oszczędzi nam to nerwów i stresu, a cukierni da wystarczająco czasu na przygotowanie słodkiego wypieku zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami klienta.

Zamówienie tortu okolicznościowego wbrew pozorom nie jest czymś skomplikowanym. Mimo wszystko warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii i podejść do tego z głową.

Artykuł powstał przy współpracy z Cukiernią A. Cieślikowski.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *