Porady

Ubezpieczenie na życie: grupowe i indywidualne – zalety

• Zakładki: 17


Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na życie, możesz to zrobić na dwa sposoby: indywidualnie bądź grupowo. Każda z tych opcji ma inne unikalne zalety. Jakie niosą korzyści? Która sprawdzi się w Twoim przypadku? Przeczytaj artykuł i poznaj podstawowe informacje!

Ubezpieczenie na życie indywidualne

Indywidualne ubezpieczenia na życie mogą mieć szeroki zakres, porównywalny do zakresu ubezpieczeń grupowych. Szczegóły zależą od oferty danej agencji. Ponadto oba rodzaje ubezpieczeń pozwalają na skorzystanie z dodatkowych opcji. Tu pojawia się pierwsza ogromna zaleta ubezpieczeń indywidualnych, ponieważ to właśnie one umożliwiają dobranie opcji adekwatnych do sytuacji życiowej ubezpieczonego. W ubezpieczeniu grupowym opcje wybiera się kolektywnie, wobec czego nie wszystkie pasują do konkretnych członków grupy. Ubezpieczenie na życie indywidualne ma też korzystną, wysoką sumę ubezpieczenia, dzięki czemu w razie wypadku otrzymuje się więcej pieniędzy niż będąc w grupie.

Ubezpieczenie na życie grupowe

Ubezpieczenie grupowe na życie przeważa nad indywidualnym ceną składki. Ponieważ na pulę odszkodowania składa się więcej osób, koszt dzieli się pomiędzy nich i dla każdego jest jednakowy. To doskonała propozycja dla osób, które nie zarabiają dużo, a także spodziewają się aktywnie korzystać z ubezpieczenia, np. z powodu wieku czy chorób. Ponadto przystąpienie do takiego ubezpieczenia wymaga spełniania lżejszych warunków, gdyż ocenia się grupę pracowniczą, nie zaś poszczególnych członków. Ponownie jest to szansa dla osób, które nie otrzymałyby ubezpieczenia samodzielnie lub musiałyby płacić wysoką składkę.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *