Porady

Umywalka Solid Surface czy ceramika – co wybrać do łazienki?

• Zakładki: 7


Stoisz przed wyborem umywalki do łazienki i nie wiesz co wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie miniporadnik, dzięki któremu poznasz najważniejsze parametry dwóch rodzajów umywalek – umywalek ceramicznych i umywalek z Solid Surface. Czytaj dalej i porównaj oba materiały zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Opcja nr 1: umywalki ceramiczne

Jeżeli lubisz tradycyjne rozwiązania, umywalka ceramiczna może być rozwiązaniem dla Ciebie. Dużą zaletą ceramiki jest odporność na zarysowania, działanie rdzy, kamienia i silnych detergentów. Przed zakupem trzeba jednak wiedzieć, że umywalki ceramiczne są stosunkowo kruche i mogą być podatne na ukruszenia w trakcie korzystania albo transportowania.

Opcja nr 2: umywalki Solid Surface

Umywalki z tworzyw Solid Surface oferują całą gamę kolorów i faktur, a materiał jest podobny do naturalnego kamienia. Samo tworzywo jest łatwe w obróbce, dlatego możliwe jest wykonanie idealnie dopasowanej do łazienki umywalki na wymiar. Co ważne, Solid Surface pozwala tworzyć jednolite powierzchnie bez spoin, dzięki czemu można uzyskać bardziej estetyczny efekt. Taki blat łatwo utrzymać w czystości, również ze względu na nieporowatą strukturę materiału. Umywalki Solid Surface oferuje na przykład producent umywalek Danolit.

Przy wyborze idealnej umywalki weź pod uwagę plusy i minusy obu materiałów oraz dopasuj je do swoich oczekiwań i potrzeb. 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *