Porady

W czym może Ci pomóc kancelaria odszkodowawcza i dlaczego warto skorzystać z jej usług?

• Zakładki: 10


Uzyskanie odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej tylko pozornie jest łatwym zadaniem. W praktyce TU często wykorzystują przewagę nad klientem indywidualnym, odpisując na wniosek o wypłatę odszkodowania skomplikowanym językiem prawniczym. Z odmową wypłaty odszkodowania lub znaczącym jego zaniżaniem klienci najróżniejszych firm ubezpieczeniowych spotykają się bardzo często, a klienci, gubiąc się w gąszczu przepisów, najczęściej nie podejmują dalszej walki o przysługujące im świadczenie. Pomoc w takiej sprawie można uzyskać od profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. W czym może ona pomóc i czym się kierować, wybierając specjalistów od odszkodowań?

Kiedy warto poprosić o pomoc kancelarię odszkodowawczą?

Profesjonalna firma odszkodowawcza zajmuje się sprawami klientów na każdym etapie walki o odszkodowanie. Oznacza to, że do kancelarii możesz zgłosić się tuż po wystąpieniu szkody, za jakie przysługuje Ci odszkodowanie lub po odmowie wypłaty takiego odszkodowania lub zaproponowania wypłaty zaniżonej kwoty. Po zapoznaniu się z treścią polisy i OWU specjaliści oraz zapoznaniu się z indywidualnym przypadkiem specjaliści obliczają wysokość odszkodowania, jakie należy się poszkodowanemu. Istnieje również możliwość podjęcia negocjacji z TU, a gdy zaistnieje taka konieczność, przygotowanie pozwu oraz reprezentowanie klienta na sali sądowej.

Pomoc kancelarii odszkodowawczej jest więc nieoceniona bez względu na stopień zaawansowania kontaktów z firmą ubezpieczeniową. Odszkodowania uzyskane przez klientów profesjonalnych kancelarii statystycznie są wyższe niż te, którym udało się uzyskać osobom samodzielnie walczącym o swoje prawa. Specjaliści przedstawiają wszystkie możliwe rozwiązania i podpowiadają, które są najkorzystniejsze dla klienta. Wskazują również, w jaki sposób można wyczerpać świadczenia, które przysługują w ramach wybranej polisy – np. poszkodowanym w wypadkach samochodowych przysługuje nie tylko zwrot kosztów naprawy pojazdu, ale również zwrot środków za utratę wartości pojazdu, zwrot kosztów za samochód zastępczy, zwrot utraconych zarobków czy zadośćuczynienie za uraz psychiczny po wypadku.

Jak wybrać najlepszą kancelarię odszkodowawczą?

Aby mieć pewność, że swoją sprawę oddajesz w dobre ręce, z uwagą wybierz kancelarię, która odpowiedzialna będzie za uzyskanie jak najwyższego odszkodowania. Zwróć uwagę, czy pracują w niej radcy prawni bądź adwokaci – tylko tacy specjaliści będą mogli reprezentować Cię na sali sądowej, gdyby zaszła taka konieczność. Warto także przyjrzeć się sposobowi rozliczania – najkorzystniejszym rozwiązaniem jest prowizja od uzyskanego odszkodowania. Oczywiście dobrze jest upewnić się co do doświadczenia i specjalizacji osoby, która będzie zajmować się Twoją sprawą.

Dobra kancelaria odszkodowawcza znacząco odciąża poszkodowaną osobę w formalnościach, jakie trzeba dopełnić, aby uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wybór takiej firmy będzie więc dobrym wyjściem, gdy nie możemy poświęcić się sprawie w stopniu, który umożliwi pełną kontrolę nad jej przebiegiem.

Artykuł powstał przy współpracy Kancelarii Odszkodowawczej Automobile Expert.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *