Porady

Włóczka bambusowa – HIT czy KIT?

• Zakładki: 21


Włóczka bambusowa to produkt, który zyskuje coraz większą popularność na rynku dziewiarskim. Mamy robią z bambusa otulacze, bambusowe kocyki dla dzieci i pościele, ale to nie wszystko, co można z niego stworzyć. Dziś przyjrzymy się bliżej włóczkom bambusowym. Jakie właściwości ma bambus? Czy włóczka bambusowa jest lepsza od bawełnianej? Dowiedz się więcej z artykułu!

Właściwości bambusa

Włókno bambusowe to włókno celulozowe. Materiał jest mocny, trwały i niezwykle miękki. Ma właściwości higroskopijne, świetnie wchłania wilgoć. Latem odprowadza pot od ciała, a tym samym daje uczucie chłodu. Bambus jest gładki i jedwabisty w dotyku, podobny do prawdziwego jedwabiu. Nie „gryzie” jak włóczka wełniana, nie podrażnia skóry, a w dodatku jest dużo bardziej elastyczny od bawełny. Cechą charakterystyczną włóczki bambusowej jest delikatny połysk. Co istotne, bambus jest przewiewny, to bardzo elastyczne włókno „oddychające”. Jest bardziej rozciągliwy od bawełny, co może być plusem lub minusem, w zależności od projektu. Do minusów bambusa należą: skłonność do rozciągania się, duży ciężar w porównaniu choćby z wełną i duża śliskość, co może utrudniać dzierganie początkującym.

Do czego wykorzystać włóczkę bambusową?

Włóczka bambusowa ze względu na swoje wszechstronne właściwości może być wykorzystywana do robienia koców, szlafroków, ręczników, prześcieradeł, ale też t-shirtów oraz skarpetek. Będzie idealna na letnie ubrania albo ubranka dla dzieci. Bambus pięknie układa się w drapowaniach, więc doskonale sprawdzi się do drapowanych dzianin.

A Wy, macie jakieś doświadczenia z włóczką bambusową?

Artykuł powstał przy współpracy z pasmanterią Nova.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *