Hobby

Zespół M.I.G – o losach jednego z najpopularniejszych zespołów disco opowiadają specjaliści z disco-polo.info!

• Zakładki: 20


Muzyka disco polo od lat bije rekordy popularności. Świadczyć mogą o tym nie tylko niezwykłe wyniki sprzedażowe takich gigantów, jak Zenek Martyniuk, Bayer Full czy Boys, ale także sukcesy wielu innych polskich wokalistów i zespołów. Zaliczyć można do nich zespół M.I.G. Jeśli jesteście ciekawi, jak zdobywali sławę, koniecznie zostań z nami!

Początki zespołu M.I.G – jak to się zaczęło?

Zespół M.I.G założyło rodzeństwo – Marek, Krzysztof, Sławek i Dorota Gwiazdowscy. Powstanie grupy datuje się na 1 marca 2000 roku. W tym roku M.I.G nagrał swój pierwszy przebój Czy to prawda (Co Ty mi dasz), który dwa lata później znalazł się na debiutanckim albumie o tym samym tytule. Zespół M.I.G ze swoim pierwszym hitem wystąpili na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie – wyróżniono go nagrodą za najlepszy debiut festiwalu.

Na początku rodzeństwo z zespołu M.I.G inspirowało się twórczością innej grupy disco polo – Top One. W kolejnych latach formacja M.I.G coraz aktywniej poszukiwała czegoś, co wyróżni ją spośród kolegów i koleżanek z branży. Z całą pewnością połączenie brzmień disco polo z żywymi instrumentami (przede wszystkim z saksofonem) sprawiło, że fani polskiej muzyki tanecznej rozpoznają wiele piosenek M.I.G „po jednej nutce”.

Jak potoczyła się kariera zespołu M.I.G?

Kolejnym dużym sukcesem zespołu M.I.G było zdobycie tytułu Hitu lata 2012 na Ogólnopolskim Festiwalu w Kobylnicy – utwór Jej dotyk pochodzący z wydanego w 2009 albumu Wróć do mnie doceniła publiczność. Wyróżnienie to otworzyło zespołowi M.I.G drogę do ogólnopolskiej kariery. W 2015 M.I.G został doceniony kolejny raz – na Ogólnopolskim Polo Hit Festiwalu Szczecinek doceniono utwór Wymarzona, który do chwili obecnej został odtworzony na YouTube ponad 112 milionów razy.

Ciekawostki o zespole M.I.G

Innymi wielkimi przebojami zespołu M.I.G są: Miód malina, Słodka wariatka czy Ona jedyna, które również biją rekordy popularności na YouTube, przynosząc twórcom srebrne, złote oraz platynowe płyty. Oprócz ogromnej popularności w serwisach społecznościowych zespół M.I.G może również liczyć na swoich fanów na koncertach. Te odbywają się zarówno przy okazji bardziej kameralnych okazji, jak i dużych wydarzeń muzycznych, takich jak Sylwestrowa Moc Przebojów 2017/2018 Polsatu, Sylwester Marzeń 2021/2022 TVP2, koncerty na Stadionie Narodowym, w Sali Kongresowej, a także za granicą. Muzycy chętnie odwiedzają Polonię w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii czy Stanach Zjednoczonych.

M.I.G to jeden z zespołów disco polo, który nagrał wiele przebojów, wypracował złote i platynowe płyty i do których chętnie wracamy podczas tanecznych eventów.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *