Hobby

Battodo – sztuka posługiwania się mieczem

• Zakładki: 21


Battodo to rodzaj samurajskiej szermierki. Posługiwali się nią japońscy wojownicy, lecz nawet dziś, nawet w Europie nie można powiedzieć, by nadszedł jej kres. Wręcz przeciwnie, battodo zyskuje coraz większą popularność. Japońskie sztuki walki najczęściej kojarzą się z karate, judo i aikido. Wiele osób szuka jednak czegoś mniej typowego, chce się wyróżnić, zająć się czymś oryginalnym, wyróżnić, a przy tym zyskać coś więcej. Azjatycka sztuka walki, w której posługuje się mieczem samurajskim, oparta jest bowiem na ważnych wartościach moralnych. Dodatkowo podczas treningu można nauczyć się czegoś nowego, spożytkować nagromadzoną w ciągu dnia energię i zażyć zalecanej dawki ruchu.

Kto może trenować battodo?

Jest to dyscyplina dla każdego od 15 roku życia. Nie musisz wyglądać jak japoński wojownik, możesz być drobną kobietą, a również poradzisz sobie z władaniem kataną. Jest ona znacznie bardziej poręczna niż klasyczny miecz wojskowy gunto. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia technika, którą przekazują wykwalifikowani instruktorzy.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda traning battodo, i przekonać się, czy to sport dla Ciebie, zapisz się na darmowy pierwszy trening w Szkole Samurajów. To najlepszy sposób, by poczuć tę atmosferę i zrozumieć, na czym to polega. Battodo poza walką jest sztuką walki pełną szacunku do przeciwnika oraz uczciwości. Na treningi w Szkole Samurajów chodzą nawet całe rodziny, dla których Battodo stało się sposobem na życie oraz najlepszą odskocznią od codzienności.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *