Porady

Bezpieczne sztućce dla alergików — poznaj propozycje od ekspertów z firmy Gerlach!

• Zakładki: 42


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że alergia na nikiel jest jedną z najczęściej występujących. Co więcej, dotyka ona osoby w różnym wieku, a reakcja alergiczna bywa bardzo gwałtowna. Nikiel znaleźć można w stali nierdzewnej, którą to wykorzystuje się do produkcji sztućców. Jakie sztućce powinny wybierać alergicy?

Nikiel w sztućcach

Pierwiastek, jakim jest nikiel, bardzo często dodaje się do stali nierdzewnej. Ma on bowiem za zadanie zwiększać odporność stali na korozję. Niestety staje się to także problemem dla osób uczulonych na nikiel. Bardzo popularne i najczęściej spotykane w sklepach są właśnie sztućce wykonane ze stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/10, 18/8 i 18/0. Druga liczba odnosi się bezpośrednio do niklu w składzie. Jedynym rozwiązaniem na walkę z alergią i jednocześnie na uniknięcie jej bolesnych skutków jest wybór sztućców całkowicie pozbawionych niklu.

Bezpieczne sztućce bez niklu

Wcześniej wspomniane sztućce bez niklu to absolutna podstawa dla alergików. Korzystając z nich, można uniknąć takich reakcji alergicznych jak swędząca wysypka, zapalenie spojówek, czy nawet zapalenie skóry. Warto wiedzieć, że brak niklu nie oznacza wcale gorszej jakości. Konieczne jednak będzie zwrócenie uwagi na jeszcze jeden parametr, a mianowicie możliwość mycia w zmywarce. Część dostępnych na rynku produktów może wymagać mycia ręcznego dla zachowania wyglądu i funkcjonalności. Zaletą jest to, że praktycznie każdy sklep z akcesoriami oferuje wyposażenie bezpieczne dla uczuleniowców.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
394 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *